Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > PKK’dan bir başka alçaklık

01.11.2012 Per, 15:12

Reklam

Sağlık Bakanı Akdağ, Şırnak’ın köylerinden diyalize girmek için servis aracıyla hastaneye götürülen hastalara “bir grup teröristin” engel olduğunu açıkladı.

 

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, yaptığı yazılı açıklamada, Şırnak’ın Uludere ilçesinin köylerinden diyalize girmek için servis aracıyla hastaneye götürülen hastalara “bir grup teröristin” engel olmaya çalıştığını bildirdi. Saldırının, vatandaşların sağlık hizmetlerini alma hakkına karşı bir engelleme ve emeğe ihanet olduğunu vurgulayan Akdağ, şunları ifade etti:

 

 
“Terör örgütünün hasta, savunmasız ve masum insanlara karşı yaptığı bu çirkin ve zorbaca eylem asla kabul edilemez. Tedavi görmesi zaruri olan ve hayati tehlikesi bulunan diyaliz hastalarının mağdur edilmesi, terörün karanlık ve acımasız yüzünü, teröristlerin de insani duygulardan ne kadar uzaklaştığını bir kez daha ortaya koymuştur. Terörün arkasında olanlar ve terörden medet umanlar; sağlık çalışanlarımızın her türlü şart altında kutsal hizmetlerini devam ettirerek vatandaşlarımızın bütün sağlık ihtiyaçlarını karşılayacağına, hasta vatandaşlarımızın da bu hizmetten yararlanmaya devam edeceğine şüphe duymasınlar. Masum hastalara karşı yapılan bu insanlık dışı saldırıyı kınıyor ve bu tür şiddet eylemlerinin halkımızın barış, kardeşlik ve huzur umutlarını azaltmayacağına inanıyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.