Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > PKK’lılar sınır dışına çıkmaya başladı

08.05.2013 Çar, 13:47

PKK’lılar sınır dışına çıkmaya başladı

Reklam

Hakkari kırsalında bulunan PKK üyelerinin, saat 03.00’ten itibaren gruplar halinde sınır dışına çekilmeye başladığı öğrenildi.

 

Hakkari merkeze bağlı Cilo-Buzul Sat Dağları, Ağaçdibi köyü bölgesi, 3 bin 600 rakımlı Berçelan Yaylası, Ceylanlı köyü bölgesi, Hakkari-Şırnak güzergahında bulunan Kato Dağı, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki Kazan Vadisi, Işıklı, Kavuşak, Minyanış, Cevizli ve Kavuşak köyleri ile Çukurca’ya bağlı Uzundere beldesine bağlı kırsal kesimlerde bulunduğu iddia edilen PKK üyelerinin, sabah saat 03.00’ten itibaren gruplar halinde çekilmeye başladığı belirtildi. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı köylüler de, PKK üyelerinin gruplar halinde bölgeden çekildiklerini doğruladı.

 

 

Hakkari’de herhangi bir hava hareketliliği yaşanmazken, insansız hava araçlarının (İHA) da bölgede görünmediği belirtiliyor. Sınır boylarında bulunan askerlerin çekilme anına tanıklık edip etmediği hakkında ise net bir bilgi alınamadı. Bazı köylüler, bölgede herhangi bir askeri operasyona tanıklık etmediklerini ifade etti. 

 

 

DEMİRTAŞ: “GECE HAREKET EDİYORLAR”

AFP’ye konuşan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Çekilmenin başladığını biliyoruz” dedi.

Demirtaş, PKK’lıların, hem olası gerginliklerin önüne geçmek hem de güvenliklerini tehlikeye atmamak için hava karardıktan sonra hareket ettiklerini söyledi.

BDP lideri, “Gündüzleri görünmeyip, geceleri hareket etmeyi tercih ediyorlar” diye konuştu.

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak da, Associated Press’e yaptığı açıklamada, ilk grup PKK’lının Kuzey Irak‘taki kamplara doğru hareket ettiğini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

EMİN YAŞAR

inşallah yurdumuzun dışına tamamen çıkarlar ve amerikanın başına bela olurlar…

08.05.2013, 16:46