Anasayfa > Gündem, Slayt Haber, Türkiye > PKK’nın hırsızları yakalandı

04.02.2013 Pts, 10:08

PKK’nın hırsızları yakalandı

Reklam

Adana’da bölücü terör örgütü PKK tarafından kuyumcu soymaları için azmettirildikleri ileri sürülen 3 kişi ve çalınan altınları satan 1 kişi yakalandı.

 

Ocak ayının sonunda bir hafta içinde iki kez aynı yöntemle bölücü terör örgütü sempatizanlarının sık sıkkorsan gösteri yapıp, polise taş, molotofkokteyli, havai fişek ve el yapımı bomba attıkları Şakirpaşa ve Çukurova caddeleri üzerinde iki kuyumcu soyuldu. Polis, Şakirpaşa Caddesi’nde bir kuyumcuyu soyan kişi ve ona yardım eden 2 kişiyi yakaladı. Zanlıların, kuyumcuyu terörist başı Abdullah Öcalan‘ın Kenya’danTürkiye‘ye getirilişinin yıldönümü olan 15 Şubat‘ta eylem yapmak amacıyla havai fişek ve molotofkokteyli almak için soydukları ortaya çıktı. Polis, zanlıları yakaladıktan sonra yine PKK sempatizanlarının sık sık korsan gösteri yapıp polise saldırdığı Çukurova Caddesi’ndeki kuyumcu soygununun da aynı nedenle yapıldığı üzerinde durdu.

 

 

Eylemlere katılan kişiler üzerinde yapılan takipte polis, daha önce korsan gösterilere katılarak polise taş ve havai fişek atarak terör örgütü propagandası yapmaktan çok sayıda kaydı olan Baran Ş.’nin (19) levye ile camı kırıp, Mahsun B. (19) ve Maaruf Y. (18) ile birlikte altınları çaldığını belirledi. Polis, zanlıları 2 Şubat günü yaptığı operasyonla yakaladı. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği’ne getirilerek sorgulanan zanlılar suçlarını itiraf etti. Zanlılar ifadelerinde mahallede bir örgüt üyesinin, “Şakirpaşa’da kuyumcuyu soyup örgüte yardım ediyorlar. Siz de soygun yapıp para getirin” dediğini ifade ettiler. Çalınan altınları Ceyhan ilçesinde bir kuyumcuya sattığı belirlenen Bayram B. (27) de polis tarafından yakalandı. Çalıntı altınlar alınarak sahibine teslim edildi.Şüpheli 4 kişi, nitelikli hırsızlık suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.