Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > PKK’nın varlığını kuruttuk

04.12.2012 Sal, 13:45

Reklam

Erzurum Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, Erzurum polisinin son günlerde gerçekleştirdiği başarılı operasyonları anlattı. “Ben kalem çalan işleri sevmiyorum” diyen Yıldız, şunları söyledi:

 

“Bölücü terör örgütü yerel destekçilerinin gücü ile ayakta durmaya çalışıyor. Karayazı ilçemizde yaptığımız operasyonda da bunu gördük.  Bu operasyon uzun süre hem fiziki, hem teknik takibe dayalı bir operasyon oldu. Çok başarılı operasyondu.  Ben kalem çalan işleri sevmiyorum. Programlı, planlı,  netice alınan işlerle uğraşıyoruz. Bu anlamda baktığımızda geldiğimiz noktada sorumluluk alanımızda terör örgütünün tüm ilişkilerini, varlığını tamamen kuruttuk. Yerel işbirlikçiler anlamında da çökertildi.”

 

 

 

 “ÇETELERİ OTOMATİĞE BAĞLADIK”

Erzurum’da yaşayanların huzur ve can güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşuma müsaade etmediklerini de anlatan Emniyet Müdürü Yıldız, “Çeteleri zaten otomatiğe bağladık. Bir adım geri atmaya niyetimiz de yok. Her zaman üzerine basa basa konuşuyorum: Sokak satıcıları ile olsun, tefeciler ile olsun mücadelemiz Erzurum’da olduğumuz sürece devam edecek” dedi.

 

 

“BİBER GAZININ OYUNCAK GİBİ KULLANILMASINA KARŞIYIM”

Geçtiğimiz günlerde yaşanan biber gazı olayı ile ilgilide açıklama yapan Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, “  Olayla ilgili arkadaşımıza disiplin soruşturması açtık. Biber gazının oyuncak gibi kullanılmasına karşıyım.  Böyle bir arbede yaşanması durumunda biber gazını kullanıyoruz. Elbette arkadaşlarımız olayların daha büyük boyutlara taşınmaması için özveriyle müdahale ediyorlar. Bir direnç olursa; silah çekmektense jop veya biber gazı ile müdahale yapılıyor. Bu biber gazının kullanım şekillerine yönelik personeli eğitimden geçirdik. Gereksiz yerlerde de kullanılmaması gerekir. Vatandaş bizim  vatandaşımız “diye konuştu

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.