Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Polonyalılar da şaştı

05.01.2013 Cts, 12:37

Polonyalılar da şaştı

Reklam

AHMET AKBUĞA
ERZURUM (İHA) –

 

Sibirya soğuklarının etkisini sürdürdüğü Erzurum’da buz tutan şadırvana hayran kalan Polonyalı turistler, üşüyünce camiye girerek ısındı.

 
Sibirya üzerinden gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava etkili oluyor. Aşırı soğuklar nedeniyle Erzurum’da buz tutan şadırvanlar ise, yılbaşı tatilini geçirmek için kente gelen Polonyalı turistlerin ilgi odağı oldu. Lala Paşa Camii avlusundaki her tarafı buz tutan şadırvanı ilgiyle inceleyen Polonyalı turistler, bol bol fotoğraf çekilmeyi ihmal etmediler. Polonya’da hava sıcaklığının en fazla eksi 10 dereceye düştüğünü, Erzurum’un soğuğunu ve buz manzaralarını görünce çok şaşırdıklarını ifade eden Polonyalı turistler, “Burada nasıl insanlar yaşayabiliyor. Çok soğuk” dediler.
Erzurum’un soğuk havasında üşüyen turistler, daha sonra rehberleri eşliğinde Lala Paşa Camii’ne girerek hem ısındılar hem de camiyi incelediler.

 
Bu arada bölgede gece ölçülen en düşük hava sıcaklıkları Ağrı ve Ardahan’da eksi 22, Kars’ta eksi 21, Erzurum’da eksi 20, Iğdır’da eksi 10, Erzincan’da eksi 9 derece olurken, günün en yüksek hava sıcaklıklarının Ardahan’da eksi 10, Ağrı’da eksi 9, Kars’ta eksi 8, Erzurum’da eksi 7, Erzincan’da 2, Iğdır’da 4 derece olması bekleniyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.