Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Prim borçları affı bekleyenlere kötü haber

12.03.2013 Sal, 19:33

Prim borçları affı bekleyenlere kötü haber

Reklam

SGK, sigorta prim borçlarına yapılandırma yapılacağı, gecikme zammı ve cezasının silineceğine yönelik haberlere açıklık getirdi.

 

Sigorta prim borçlarının yapılandırılacağı, gecikme zammı ve cezasının silineceğine yönelik bir düzenlemenin söz konusu olmadığı bildirildi.

 

 

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) yapılan açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında SGK’nın prim borçlarının yapılandırılması konusunda tanınan ek süreyi 31 Mayıs’a kadar uzattığı, bu tarihe kadar borç yapılandırması talebinde bulunacak vatandaşların yapılandırma kapsamındaki borçlarından gecikme zammı ve gecikme cezasının silineceğine yönelik haberler yer aldığı anımsatıldı.

 

 

Haberlerde yanlış bilgi ve ifadeler yer aldığı belirtilen açıklamada, ”19 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6385 sayılı Kanun ile getirilen düzenlemeler arasında, SGDP borçlarına yapılandırma imkanı da bulunmaktadır. Ancak haberlere konu edildiği gibi sigorta prim borçlarına yapılandırma yapılacağı veya gecikme zammı/cezası silineceğine yönelik bir düzenleme söz konusu değildir” denildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.