Anasayfa > Eğitim > Prof. Dr. Ahmet Cevizci’nin Adı Kütüphanede Yaşayacak

03.12.2015 Per, 11:49

Prof. Dr. Ahmet Cevizci’nin Adı Kütüphanede Yaşayacak

Reklam

Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde açılan kütüphaneye geçen yıl vefat eden Prof. Dr. Ahmet Cevizci’nin ismi verildi.

Kütüphane açılışına Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Ahmet Cevizci ile tanışma fırsatı bulamadığını belirten Ulcay, “Öğrencisi olanlar şanslı, en azından hocamızla tanıştı. Herkes akademisyen hocasını sever, ama bazı hocalar daha çok sevilir. Ahmet hoca da daha çok sevilen hocalardan biri olmuş. Hocamız arkasında bir sürü değerli eser bıraktı, üniversitemize çok güzel hizmetler verdi. Hocanın adını yaşatmak için öğrencilerine düşen en önemli görev bıraktıklarının üstüne ilave yapmaktır” dedi.

Kütüphanenin açılış töreninde duygulu anlar yaşayan eşi Nevin Cevizci, eşi ile gurur duyduğunu, onun yaşarken en çok güzel ahlaka önem verdiğini söyledi. Merhum akademisyen Prof. Dr. Ahmet Cevizci’nin kardeşi Arif Cevizci ise öğrencilere, “Onun hatırasına saygı duymak istiyorsanız topluma ve ülkeye faydalı olup çok çalışın ve abimin yaptıklarının üzerine değerler ekleyin. Abim yaşasaydı eminim bunu isterdi” dedi.

Kütüphane açılışında, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi’nce Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu’na verilen EFQM Mükemmellik 5 Yıldız ödülü Rektör Yusuf Ulcay’a takdim edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.