Anasayfa > 5'li Üst Haber, Gündem > Ramazan’a girerken

11.07.2012 Çar, 20:32

Ramazan’a girerken

Reklam

 

 

 

Erzurum’da yaklaşan Ramazan ayı öncesi iftar sofralarının vazgeçilmez tatlısı Kadayıf’a zam yapılmayacak.
Akdağ Yufka ve Kadayıf Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Akdağ, yaklaşık 9 yıldır kadayıfın kilosunu 4 TL’den sattıklarını belirterek, Ramazan öncesi kadayıf ve diğer ürünlerine zam yapmayacaklarını bildirdi. Kadayıfta yıl içerisinde artan maliyetlere rağmen 9 yıldır kadayıfın aynı ücretten satıldığını anlatan Rüstem Akdağ, “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da kadayıfa zam yapmama kararı aldık. Herkesin Ramazan ayında zamlardan etkilenmeden rahatça kadayıf yemesini istiyoruz” diye konuştu.
Kadayıfı Ramazan ayı boyunca 4 TL’den, ekmek kadayıfı ve yufkayı da 3.5 TL’den satmaya devam edeceklerini dile getiren Rüstem Akdağ, “Yıllar içerisinde birtakım maliyet artışları yaşansa da bu maliyetleri vatandaşımıza yansıtmayacağız. Yıllardır halkımızın büyük teveccüh gösterdiği ürünlerimizi kalite standartlarımızı koruyarak zam yapmadan halkımıza sunmaya devam edeceğiz” dedi.

GÜNLÜK TÜKETİM 8 TON
Ramazan ayı içerisinde diğer dönemlere oranla kadayıf tüketiminin büyük bir artış gösterdiğini dile getiren kadayıf imalatçıları, ortalama günlük 8 ton civarında kadayıf tüketildiğini tahmin ettiklerini söylediler.
Erzurum’da Gelir grubu ne olursa olsun iftar sofralarında mutlaka kadayıf dolmasının yer aldığını dile getiren imalatçılar, Ramazan ayı ile birlikte mahalle ve sokak aralarında eski usullerde bile tepsi üzerinde kadayıf imalatı yapıldığını belirtiyorlar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.