Anasayfa > Gündem, Sağlık, Slayt Haber > Recep Akdağ’a büyük suçlama

12.04.2013 Cum, 16:14

Reklam

Sağlık Bakanlığı’nın logosundaki ‘T.C.’ ibaresi önce kaldırıldı. Sonra gelen tepkiler üzerine ibare dün tekrar logoya eklendi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bugün İzmir’de açıklama yaptı ve isim vererek ‘T.C.’ ibaresinin bir önceki bakan Recep Akdağ döneminde kaldırıldığını söyledi.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ardından medya temsilcileriyle kahvaltıda biraraya geldi. ‘Akil insanlar heyetinin’ hafta sonu İzmir’de olacağını hatırlatan Bakan Müezzinoğlu bu heyetin kimseyi ikna etme görevi olmadığını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, “Ege’de yüzde 49 gibi süreçle ilgili tereddüt var. Bu yüzde 49’un en az yarısının sürece olumlu baktığını, ancak bazı tereddütleri, korkuları olduğunu düşünüyorum. Ben onlardan daha çok korkuyorum. Ama işte bu tereddütleri, korkuları ortadan kaldırmak için barışa birlikte yürümemiz lazım. Birileri Atatürk, bayrak, Cumhuriyet korkusu yaratmak istiyor. Ama Büyük Önder’in asla korkusu yoktu. Ege’de bir tereddüt varsa o tereddütü gidermemiz lazım. Akil insanların ikna görevi yok. Onlar tereddütleri dinleyip Hükümet’e aktaracak” dedi.

 

”T.C. DEĞİŞİKLİĞİ BAKAN AKDAĞ DÖNEMİNDE”

Müezzinoğlu bakanlık tabelalarından TC ibarelerinin kaldırılması konusunda da bunun 2012 yılı Mart ayında Bakan Akdağ döneminde bir ajansın çalışması olduğunu hatırlattı, “Ajans logoda T.C.’yi kaldırmış ama sağlık bakanlığı yazısının önünde var. Ekim ayında da uygulamaya geçilmiş. Benimle hiç ilgisi yok ama pat diye geçen perşembe bu soruyla karşılaştım. Bakanlığın adı T.C. Sağlık Bakanlığı’dır. Burada T.C. derdi yok. Burada ‘konjoktürü nasıl sıkıntıya sokarız’ derdi var. Bazı yerlerde tabelalarda T.C.’nin kaldırıldığı önümüze çıktı. Biz buralara da logonun yanına da T.C. koyacağız. Bu gündemi olumsuz etkilemek adına birilerinin bilinçli yaptığı yıpratma kampanyası. Ben T.C. ile onur duyarım. Bayrak, Cumhuriyet duyarlığımı kimseye tartıştırmam” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

erdal önal

2012 mart inda bir tane degisiklik oldugunu ispat etmesi lazim külliyen yalan konusuyor bence

13.04.2013, 0:13