Anasayfa > 5'li Üst Haber, Siyaset > Rejim yapsınlar

14.11.2012 Çar, 6:13

Reklam

Başbakan , cezaevlerindeki terör örgütü üyelerinin açlık grevlerine destek veren BDP’ye “yazıklar olsun” diye seslendi.

 

* Siyasetçilerin işi açlık grevi yapmak değildir. Böyle bir yönteme girmek acziyettir. Bunlar bataklıkta gezinmeye alıştılar. Hükümet gelsin millet gelsin bunlara el atsın istiyorlar.

 

* Bu terör örgütü öyle bir karanlıktır ki kendi öldüremezse, kendi mensuplarını öldürecek kadar gözünü kan bürümüştür. Şu anda cezaevlerinde ortaya konulan eylem, terör örgütünün kendi mensuplarını ölüme sürüklemesidir.

 

* BDP’ye bir kez daha yazıklar olsun. Hiçbir zaman çözümün yanında olmadılar. Onlar diyorlar zaten, biz kendi içimizde birbirimize düşmüş durumdayız diyorlar. Bunu arkadaşlarımıza dahi diyorlar. Hiçbir zaman yaşatmanın çabasında olmadılar. Kandil’deki efendilerine yeter artık diyemediler.

 

* Biz bu oyuna gelmeyiz. Bu kampanyaya boyun eğmeyiz. Defalarca tezgahlanan bu tuzağa düşmeyiz. Gerilimi arttırmak niyetiyle konan bu eylemlere prim vermeyiz. Bunlar tamamen bayat senaryolar. Bu gerilimi tırmandırma ameliyatına asla boyun eğmeyiz. BDP’li vekiller de açlık grevlerine varsın devam etsinler. Ama bu arada şiş kebaplar gelmesin. Nefis terbiyesine ihtiyaçları var. Rejim yapmaya da ihtiyaçları var. Ama biri bir diğerine kebap ikram etmesin…

 

* Kandil’e laf söyleyemeyenler, eylemcilere çağrı yapamayanlar, yine Hükümeti köşeye sıkıştırmanın, zora düşürmenin gayreti içine giriyorlar. Bu eylemlerle gündeme getirilen konuların bazılarını, biz zaten eylemlerden önce ve bunlardan bağımsız olarak gündemimize almış, gereken çalışmaları başlatmıştık

 

* Dağdaki teröristin elini öpüp, sırtını sıvazlatıp, üç kuruşla bayram harçlığı alacak kadar zavallılaşmış bu BDP yönetiminden, sorgusuz sualsiz itaatten başka hiç bir şey beklenemez. Eğer bunların acıma hissi, yüreği, cesareti varsa, bu gençleri ölüme sürükleyenlere karşı cesur bir duruş sergilerler.

 

* Bunların amacı taleplerinin karşılanması değil, bunların amacı kaos oluşturmak, gerilimi tırmandırmak… Zira kendileriyle ilgili bir sorun varsa, onu çözmek bizim görevimizdir. Ama kendileriyle ilgili olmayan bazı şeyleri gündeme taşıyorlarsa, bu bir şantajdır.

 

* Aynı şekilde başta Avrupa olmak üzere açlık grevini Türkiye aleyhine kampanyaya dönüştüren ülkelere, örgütlere ve çevrelere sesleniyorum. Terör örgütü askeri, polisi, korucuyu, sivil insanları hedef alırken üç maymunu oynuyordunuz… Kendi mensuplarını hedef alınca mı aklınız başınıza

 

ATATÜRK’ÜN EVİNİ CHP’YE “İTHAF” ETTİ
Başbakan Erdoğan, TİKA’nın Atatürk’ün Makedonya’daki baba evinin yerini tespit ettiğini ve evin yeniden yapıldığını belirtti, “İnşaatlar tamamlanma aşamasına geldi” dedi. Kocacık köyündeki inşa edilen evin fotoğraflarını gösteren erdoğan “Biz nutuk atanlardan olmadık. Nutuk hatmedenlerden de değiliz. Başta CHP’liler omak üzere Atatürk istismarcılarına da bu Makedonya’da inşa ettiğimiz hatıra evini ithaf ediyoruz, umarım gider orayı da ziyaret ederler” mesajı verdi.

 

CİN ŞİŞEDEN ÇIKMIŞ
Erdoğan, TBMM’den geçerek yasalaşan büyükşehir belediyelerine ilişkin düzenlemeyle ilgili muhalefet partilerinin eleştirilerine de sert bir yanıt verdi. Erdoğan, muhalefetin düzenlemeye karşı çıkmasını şişeden çıkan cin hikayesiyle anlattı: “Cin şişeden çıkmış adama demiş ki bir dileğini yerine getireceğim. Ama sana ne yaparsam komşuna 2 katını yapacağım. Adamın dileği çok enteresan. ‘Tek gözümü kör et’ demiş. İşte bizdeki muhalefetin ruh hali bu. Tek gözle de olsa yaşarım ama komşum hiç dünyayı görmesin. Kendisi yapamaz ama yapana da müsaade etmez. Bu kifayetsiz muhterislere rağmen hizmet üretmeye devam edeceğiz.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.