Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Rektör Gökbel, Kampüs Alanındaki İnşaatları İnceledi

24.11.2015 Sal, 13:00

Rektör Gökbel, Kampüs Alanındaki İnşaatları İnceledi

Reklam

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Alaeddin Keykubat Kampüsü içerisinde yapımı devam eden inşaatları inceledi.

Rektörlük, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Ek Binasının inşaatları hakkında Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Osman Orhan ve mühendislerinden bilgi alan Prof. Dr. Gökbel, süreçte gecikme olmaması hususunda ilgilileri uyardı.

KASIM 2016’DA TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Yapım çalışmaları hızla devam eden Rektörlük binasında incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, ana binanın katlarını gezerek Daire Başkanı Osman Orhan’dan detaylı bilgi aldı. 2016 yılının Kasım ayında tamamlanması planlanan bina 13 bin metrekarelik kapalı alanıyla rektör ve rektör yardımcılarının makamları, idari bürolar ve daire başkanlıklarına hizmet verecek.

ESKİ BİNA EDEBİYAT FAKÜLTESİNE DEVREDİLECEK

Rektör Prof. Dr. Gökbel, kampüs içerisinde temeli atılan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yeni binasında da incelemeler yaptı ve süreç hakkında bilgi aldı. 17 bin 500 metrekare kapalı alana sahip yeni binanın tamamlanmasının ardından İİBF’nin şu anda kullandığı binanın Edebiyat Fakültesi’ne devredilmesi öngörülüyor.

Rektör Prof. Dr. Gökbel, İİBF inşaatının ardından Mühendislik Fakültesi ek binasının inşaatını inceledi. 12 bin metrekarelik bir alanda 5 katlı olarak inşa edilen binaya dekanlık ve idari birim bürolarının taşınması hedefleniyor.

Rektör Prof. Dr. Gökbel, son olarak da Güzel Sanatlar Fakültesi ve Yapı İşleri Teknik ve Daire Başkanlığınca Süleyman Demirel Kültür Merkezi yanına ortaklaşa yapılan Nasrettin Hoca heykeli de inceledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.