Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Sağduyu galip

03.12.2012 Pts, 20:45

Reklam

AHMET AKBUĞA
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan gerginlik, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız’ın müdahalesiyle sona erdi.

 
Kampüs içerisinde BDP’li bir grup öğrencinin yaptığı açıklamanın ardından ülkücü öğrencilerin tepkisi üzerine başlayan olaylar, akşam saatlerinde sokağa taştı. Taşlı, sopalı ve bıçaklı kavgada 10 öğrenci ve 5 güvenlik görevlisi yaralandı. Polisin müdahale etmekte zorlandığı olaylar kısa sürede şehrin geneline yayıldı. Eğitim Fakültesi kampüsünün bulunduğu Yoncalık Caddesini trafiğe kapatan polis grupları dağıtmaya çalıştı. Bu sırada BDP binası önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup ile şehirden gelen ülkücü grup Emniyet Müdürünün müdahalesi sonucu dağıtıldı. BDP İl Başkanı Rıza Güler ve BDP’li İl Genel Meclisi Üyesi Yavuz Karabudak ile görüşen Emniyet Müdürü Yıldız, kalabalığın dağılmasını istedi. Gruba sert uyarılarda bulunan Emniyet Müdürü Yıldız, provokasyonlara gelinmemesini istedi.

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

O BİR DADAŞ

AMAN DİKKAT YARAYI BURADAN KAŞIYIP KANATMAK İSTİYORLAR,

04.12.2012, 10:26
vahit ALKIR

YÜCE TÜRK MİLLLETİ!!!!!!!
DÜN ERZURUM EĞİTİM FAKÜLTESİN DE YAŞANANLARA DİKKKAT CEKMEK İSTİYORUM.
YAKIN GECMİŞTE BURSADA PKK LILARIN YAPMIŞ OLDUĞU EYLEMDE ERZURUMLU HEMŞEHRİLERİMİZİN KARŞI KOYUŞUNA VE SIRRI SAKIK DENİLEN PKK VEKİLİNİN ERZURUM HAKKIN DA YAPMIŞ OLDUĞU ACIKLAMALARINI UNUTMAYALIM BU GÖSTERİLER O AÇIKLAMALARIN BİR UZANTISIDIR.
HERKESİN COK UYANIK OLMASI LAZIM DIR

04.12.2012, 18:49