Anasayfa > Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Samsung’dan, S4 yerine ‘süper telefon’ sürprizi!

09.03.2013 Cts, 18:04

Samsung’dan, S4 yerine ‘süper telefon’ sürprizi!

Reklam

Samsung, son teknoloji ürünü telefonu 14 Mart’ta New York’ta düzenlenecek olan bir etkinlikle duyuracak. Şirket yetkilileri, yeni ürünlerinin tanıtımını daha gizemli hale getirmeye çalışsa da, telefon hakkında bazı dedikodular çıkmaya devam ediyor.

 

DAHA BÜYÜK EKRAN

Samsung’un piyasadaki son telefonu Galaxy S3’te bulunan 4.8 inçlik ekran, yeni telefonda biraz daha büyüyecek. 5 inçlik bir ekrana sahip olması beklenen yeni telefonun ekran çözünürlüğü de artacak. S3’teki ekran 1280 x 720 çözünürlüğüne sahipken, yeni çıkacak olan telefon 1920 x 1080 çözünürlüğünde olacak.

Telefonun yeni görüntüsü ile herhangi bir sızma olmasa da beklentiler S3’e benzer bir görüntü olması yönünde.

 

 

DAHA HIZLI İŞLEMCİ

Galaxy S3’te yer alan 1.4 GHZ’lik işlemci, yeni telefonda daha hızlı hale getirilecek. iPhone 5’in çok hızlı olması, Samsung’u bu noktada da rekabete itti. Yeni telefondaki işlemcinin 1.8 GHZ olması bekleniyor.

 

 

GÖZ TAKİP SİSTEMİ Mİ?

Yeni telefonun göz hareketlerini takip ederek okuduğunuz metni otomatik olarak aşağıya kaydıracak. Bu yeni teknoloji, en büyük gelişmelerden biri olarak görülüyor.

 

 

KAMERA GELİŞTİRİLECEK

Galaxy S3’te yer alan 8 megapiksellik kameranın yeni telefonda 13 megapiksel olması bekleniyor. Ekran çözünürlüğünün de arttırılması ile yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar, yeni telefonun bir diğer avantajı olacak.

14 Mart’ta tanıtılacak olan yeni cihazda 2 GB RAM olması bekleniyor. Telefonda ayrıca Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi bulunacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.