Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Sarhoş yolcu hostese saldırdı

07.02.2013 Per, 19:53

Sarhoş yolcu hostese saldırdı

Reklam

Türk Hava Yolları’nın (THY) Çin’in Guangzhou-İstanbul seferini yapan uçağındaki yolculardan M.K.’nın eline geçirdiği bir cam parçasıyla hostese saldırdığı ileri sürüldü. Kabin görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen ve kelepçelenen M.K., Atatürk Havalimanı’nda polise teslim edildi.

 

PLASTİK KELEPÇE TAKILDI

THY’nin bugün saat 06.00’da Atatürk Havalimanı’na inen uçağında bulunan M.K., 10 saat süren yolculuğunun son saatlerinde aldığı aşırı alkolün sonucunda dengesiz hareketler yapmaya başladı. Bir ara eline cam parçası geçiren M.K., görevli hostesin üzerine yürüyünce uçaktaki erkek kabin görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi. Elleri plastik kelepçe ile bağlanan yolcunun her iki tarafındaki koltuklara oturan kabin görevlileri M.K., sakinleştirmek için kendisine pipetle su verdi.

 

 


KULEYE BİLGİ VERİLDİ

Bu arada uçağın pilotu İstanbul Atatürk Havalimanı Uçuş Kulesi ile temasa geçerek uçaktaki bir yolcunun uçuş güvenliğini tehlikeli hale getirdiğini ve bu nedenle de inişte uçak altına polisin gelmesi gerektiğini söyledi.

 

 


HASTANEYE KALDIRILDI

Saat 06.00’da Atatürk Havalimanı’na inen THY uçağındaki sorunlu yolcu uçuş ekibi tarafından polise teslim edildi. Polis tarafından göz altına alınan ve Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğüne götürülen M.K., ifadesi alındıktan sonra savcının talimatı üzerine Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürüldü. Bu arada olayla ilgili olarak 14 kişilik uçuş ekibi de ifade verdi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.