Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Sarı, Aşure Etkinliğinde Vatandaşlarla Buluştu

26.10.2015 Pts, 11:49

Sarı, Aşure Etkinliğinde Vatandaşlarla Buluştu

Reklam

Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Sarıçam Kadirin Çiftliğinde düzenlenen aşure etkinliğini katıldı.

Sarı, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Ülkemizin geçmekte olduğu bu zor dönemi hep beraber sağ duyulu bir şekilde atlatacağız. Bolluğun bereketin simgesi aşurenin farklı malzemelerin birleşmesiyle, kaynayarak kaynaşarak ortaya nasıl lezzetli bir tat çıkarıyorsa, bizde yıllardır beraberce bu toprakların tadını lezzetini birlik içinde oluşturduk. Kimse bizim kardeşliğimizi, birliğimizi bozamayacaktır. El ele ve kardeşçe bu toprakların bereketi ile birlik içinde yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Mübarek Muharrem ayında yer alan aşure haftasında ülkemizin dört bir yanında kaynayan aşure kazanlarının başında buluştuklarını söyleyen Sarı, “Temennimiz bu ayın güzelliklerini yaşarken, aşure gününün birleştirici gücü ile birlikte ülkemizin bu sıkıntılı döneminin en kısa sürede hayırlısıyla sona ermesine vesile olsun. Aşurenin içeriği de Türkiye’nin mozaiği gibi. Aşure ile ağzımız tatlanırken, ülkemize de huzur getirsin” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.