Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Şehit Ailelerinin Çocuklarına Bilgisayar Dağıtımı

26.10.2015 Pts, 16:25

Şehit Ailelerinin Çocuklarına Bilgisayar Dağıtımı

Reklam

Hakkâri’de “Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi Projesi” kapsamında 12 şehit ailesinin çocuklarına dizüstü ve tablet bilgisayar hediye edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi’nce yürütülen ve finansmanını Halk Bankası’nın üstlendiği “Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi Projesi” kapsamında Hakkâri Aile ve Sosyal Politikalar (APS) İl Müdürlüğü tarafından valilik toplantı salonunda düzenlenen törene Vali Yakup Canbolat, Vali Yardımcısı Bekir Abacı, ASP İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici, Halk Bankası Hakkâri Şube Müdürü Fettullah Kaya, şehit aileleri ve çocukları katıldı. Törende konuşan Vali Yakup Canbolat, “Yalnız değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi Projesi” kapsamında 12 şehit ailesinin 17-22 yaş arasındaki çocuklarına 21 adet dizüstü bilgisayar ve 0-16 yaş arasındaki çocuklarına da 10 adet tablet bilgisayar takdim etmek üzere bir arada bulunduklarını söyledi. Canbolat, “Şunu bilmemiz gerekiyor ki vatanımız bugünlerde zor günlerden geçiyor. Memleketin ve bayrağın birliğinin, bütünlüğünün kıymetini hepimizin bilmesi gerekiyor. Sizler ve sizlerin büyükleri bu vatana canlarını verdiler, kanlarını verdiler. Onlara biz minnettarız. Şehit olanları rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Onları bugün anmak bizim için temel görevlerden bir tanesidir. Onların yakınlarını ve gazilerimizi her zaman hatırlamak, destek olmak ve onların sorunlarını çözmek bizim temel görevlerimizden bir tanesidir. Bu kapsamda ben hepinize hoş geldiniz diyorum. Sizleri valilikte görmekten de mutluluk duyuyoruz. Buraya teşriflerinizden dolayı da ben hepinize teşekkür ediyorum. Paralarını çok kıymetli insanlara yönelik bir proje kapsamında kullanmasından dolayı da Halk Bankamıza teşekkür ediyorum. Ümit ediyoruz ileriki günlerde daha iyi imkânlar şehit ve gazi ailelerimize sunulur. Ne verilse yeridir. Şehitliğin ve gaziliğin bedeli hiçbir maddî şeyle ölçülemez. Onların bu vatana kattığı değeri hiçbir maddî şeyle kıyaslayamayız, ölçemeyiz. Biz hepinize minnettarız, çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Yakup Canbolat, daha sonra beraberindekilerle birlikte şehit ailelerinin çocuklarına dizüstü ve tablet bilgisayarlarını dağıttı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.