Anasayfa > Ana Manşet, Gündem > Selahattin Şener Konuştu

22.10.2012 Pts, 21:48

Reklam

Erzurum’da basına yönelik operasyonda gözaltına alınan , ancak serbest bırakılan Türkiye Yerel ve Bölgesel Gazeteler Birliği Genel Başkanı Selahattin Şener, düzenlediği basın toplantısında, medya soruşturmasına yönelik değerlendirmede bulundu.

 

Gazeteci Şener, bu gün Erzurum Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, medya soruşturmasına ilişkin açıklama yaptı.

Şener, kendini tanıtmayla başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“Türkiye genelinde örgütlemesini tamamlamış olan Türkiye Yerel ve Bölgesel Gazeteler Birliği Genel Başkanı olarak ve Türkiye Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Vekili olarak konuşuyorum. Aynı zamanda Erzurum’da yayın yapmakta olan bir yerel televizyon kanalı olan Kanal 25 ‘inde yayın yönetmenliğini yapıyorum. Çeyrek asra yakındır Erzurum’da gazetecilikle uğraşıyorum. 2 fakülte mezunuyum;  elektrik mühendisliği ve işletme fakültesi mezunuyum. Gazeteciğin yanı sıra mali müşavirlik yapıyorum.”

 

“Soruşturma gazetecilikle ilgili değil”

 

Selahattin Şener, Erzurum Cumhuriyet Savcılığı tarafından düzenlenen soruşturmanın medya ile ilgili olmadığını ileri sürdü.

Şener, şöyle devam etti:

“Son zamanlarda bütün kamoyunun haberi olduğu üzere Erzurum’da bir operasyon yapıldı. Bu operasyonda ağırlıklı olarak gazeteci arkadaşlarımla birlikte bende sorgulandım. İsterseniz önce kamoyunu  bu operasyonun ne kadar gazetecilikle alakalıydı, bu konuda bilgi vermek istiyorum. Bu operasyonun yapıldığı gün ben Ankara’daydım.   Doğu Tv sahibi Ayhan Köseoğlu , gazeteci Ender Yüncü ,Remzi Dervişoğlu  ve Yeni Kuşak Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Yücel Akbaş’ın gözaltına aldıklarını duydum. Bu gözaltıların sebebini ilk başta bilemedik. Daha sonra polis tarafından benim de ifademe başvurulacağını  söylediler. Bu arkadaşlar gözaltına alındıktan 2 gün sonra ben Erzurum’a döndüm ve Savcı Bey’e ifade verdim. Bu ifadenin esasen bir gazetecilik konusu olmadığını söyleyebilirim. Her ne kadar gazeteciler gözaltına alınsa da, bu olayın gazetecilikle bir alakasının olmadığını çok rahat söyleyebilirim. Çünkü bu olay Doğu Tv’ sahibi  avukat  Ayhan Köseoğlu’nun  avukatlık ücretinin ödenmemesi ile alakalıdır ve karşı tarafta Azize Çay Bahçesi işletmecisi ile olan  kişi vardır.”

 

“16 gazeteci gözaltına alınmadı”

 

Şener, gözaltı sürecinde bahsedildiği gibi 16 kişinin gözaltına alınmadığını, soruşturmanın bir işadamının şikayeti üzerine yürütüldüğünü ifade etti.

Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayhan Köseoğlu avukatlık ücretinin ödenmediğini iddia ediyor. Onlar da bu anlamda  Doğu Tv’de kendilerine santaj yapıldığını iddia ediyor. Nihayetinde biz ifadelerimizi verdik ve çıkarıldığımız hakim karşında salı verildik, tahliye edildik. Bütün arkadaşlarımla birlikte tahliye edildik.Şikayetin çok sayıda iş adamı  tarafından yapıldığı yolundaki iddialar ise maksatlıdır. ”

 

“Suç duyurusunda bulundum”

 

Türkiye Yerel ve Bölgesel Gazeteler Birliği Genel Başkanı Selahattin Şener, kendisiyle ilgili eleştirilerde bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu da vurguladı,

 

Gözaltına alınanlar arasında bulunan Ender Yüncü ise  Haber25 isimli sitede yer alan köşesinde şu makaleyi kaleme aldı:

 

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Ekiplerince geçtiğimiz gün yapılan operasyonda gözaltına alınan Gazetecilerin Serbest kalması, bir takım sözde kendilerini iyi gazeteci olarak gören zevatların kahpe satırlarını karalayacak kahpe kalemlerinin kırılmasına neden oldu.

Gözaltına alınanlardan, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ender Yüncü ve Haber Müdürümüz Remzi Dervişoğlu’nun yapılan Operasyonda hiçbir suça eşlik etmedikleri, isnat edilen Şantaj olaylarında isimlerinin geçmediği, operasyon kapsamında mağdur konumunda olan işadamlarının Ender Yüncü ve Remzi Dervişoğlu’nu tanımadıkları ve hiçbir şekilde şikayetçi olmadıkları saptanmıştır.

 

Köpekler Dua edince, Atlar Ölmezmiş

Biz, bugün avratlarının eteği altına gizlenmiş, kahpe satırların kahpe sahiplerine ve bugüne kadar Erzurum kamuoyunu yalan yanlış haberlerle doyuran şahsiyetlerin davrandığı alçakça ve haince fikirlerinin sustuğu gündeyiz.

Operasyonun daha ilk anlarından itibaren insanlık dışı tavırlarla kahpe satırlarını kendileri gibi kahpe kalemleriyle süslemeye koyulan bu zevatlar, Operasyonda Gözaltına alınan kişilerin aile şereflerini, haysiyetlerini ve gururlarını düşünmeden kahpece karalamalar yapmışlardır. Tetikçi, Şantajcı diye adlandırdıkları kişileri adeta toplum mikrobu olarak kamuoyuna duyurmayı kendilerine vazife tayin etmişlerdir. Ama unuttukları “Hukuk’un Üstünlüğü” Ar bilmez yüzlerine bir tokat gibi inmiştir.

Şimdi Zaman Hesap Vaktidir.

Geçtiğimiz gün Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ender Yüncü ve Remzi Dervişoğlu hakkında Şantajcı, Tetikçi benzetmeleriyle kahpe satırlarını karalayan, Sizi dünyaya getiren Annelerinizin bile hatırlamadıkları babalarınızın yüzü suyu hürmetine sormak istiyoruz. Biraz Şerefiniz Haysiyetiniz var ise Kamuoyunu doğru aydınlatmak için bu sorularımızı cevaplayın.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ender Yüncü ve Remzi Dervişoğlu hakkında dün yazdıklarınızın halen arkasında mısınız?

Bu gözaltına alınan kişilerin geride bıraktığı ailelerine karşı nasıl bir cevap vereceksiniz?

Mağdur olan işadamlarından bahsetmişsiniz, Tüm Kamuoyu huzurunda tekrar soruyoruz.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ender Yüncü ve Remzi Dervişoğlu hakkında bir tek şikayetçi işadamı var mı?

Kime Şantaj yapmışlar?

Kimi arayıp, kimden ne istemişler?

Biz İddia etmiyoruz. Şahsiyetimizden, Şerefimizden ödün vermeden konuşuyoruz. Sizler gibi avratlarının eteğinin altına gizlenip, kahpe satırlarınıza yazdığınız kahpece düşüncelerinizi, Şerefimizle ve haysiyetimizle cevaplıyoruz. Bugüne kadar kursağımızdan haram lokma geçmemiştir. Kimseden karşılıksız bir kuruş dahi almamışız. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan hiçbir işadamı ya da vatandaşımıza şantaj içeren bir şekilde yaklaşmamışız. Hele birilerinin Tetikçisi hiç olmamışız. Ne kuyumcu dükkanından altın çalmış, nede çalıştığımız gazetenin sahibi olmuşuz. Şimdi herkes eteğindeki taşları ortaya koymalıdır. Bu söylediklerimin aksini geçtiğimiz hafta sizler kahpe satırlarınızda kahpece yazdınız. Biz Hukuk’un Üstünlüğüne inandık. İnanmaya da devam edeceğiz. Adaletin Tecelli ettiğine inanıyoruz. Geçtiğimiz hafta bizler hakkında yazdıklarınızın düzmece olduğunu da tüm kamuoyu huzurunda şerefimizle duyuruyoruz.

Sizde bu söylediklerimizin yalan olduğunu halen daha iddia ediyorsanız tüm kamuoyu huzurunda çıkıp cevaplamazsanız Şerefsizin en önde gideni olduğunuzu da şimdiden beyan ederiz. Aksi takdirde tüm kamuoyu huzurunda müfteri duruma düşeceğinizi de hatırlatıyoruz.

Yine, Geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlenen operasyonda Davaya konu olan 4 işadamı dahil olmak üzere, bunların haricinde bile sizlerin bildiğiniz başka bir işadamı ya da kişiye Ender Yüncü veya Remzi Dervişoğlu tarafından şantaj ya da tetikçilik olarak nitelediğiniz unsurlar üzerinden yaklaşılmış biri ya da birileri varsa bunu da tüm kamuoyu huzurunda açıklamazsanız yine ŞEREFSİZİN Taa Kendisi olduğunuzu beyan ederiz.

Kusura bakmayın birilerinin Şerefleri bizleri pekte ilgilendirmiyor ama Şerefli bir insana yakışan davranışlardan bahsediyorum. O ki, birilerine bazı yakıştırmalar yapıyorsunuz bunun ispatı da yine size düşer diye düşünüyoruz.

Şimdi Takdiri Kamuoyuna Bırakıyoruz.

 

TEŞEKKÜRLER KOM

Öte yandan Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca Kamu düzenini korumak adına başlatılmış olan bu operasyonda Gözaltı süresince, gözaltında bulunan diğer kişilerle birlikte Gazetemiz Sahibi Ender Yüncü ve Haber Müdürümüz Remzi Dervişoğlu’na göstermiş oldukları itinalı ve Türk Polisine yakışır davranışlarından dolayı tüm kamuoyu adına Erzurum Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.

TEŞEKKÜRLER YÜCE TÜRK ADALETİ

Yine Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca Kamu düzenini koruma adına başlatılan bu soruşturmada Sapı Samandan ayırmak için gecenin geç saatlerine kadar verilen ifadeleri tek tek inceleyip Yüce Türk adaleti adına, hem hukuk sistemimiz, hem de maşeri vicdan açısından gereken en doğru kararı vermek için çalışılmıştır. Yargı’nın Kusursuz işleyişini, Hukuk’un Üstünlüğünü bir kez daha gözler önüne seren Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve Yüce Türk Adaletine de Tüm Türk Ulusu Adına Sonsuz Teşekkür ederiz.

 

 

YORUMLAR

Toplam 4 yorum bulunmaktadır.

BuRak Ali

Öncelikle Erzurumdaki en iyi haber sitelerinden birisi olduğunuz için sizleri tebrik ediyorum. Selahattin Beyi yıllardan beri tanıyoruz. Kendisi yıllardır bu mesleği en iyi ve dürüst şekilde icra eden biirisidir. Gerek kendi gerek ailesi yıllardan çoğu kişiye iş ve aş vermiştir. Bazı arkadaşların hırsından ve kıskançlığından böyle bir karalamaya maruz kalmıştır. Ben iddia ediyorum bu arkadaşımıza iftira atanlar ile selahattin beyin mal varlığı araştırılsın. Herkese mevcut mal varlığını bize belgelerle açıklasınlar. Adalet yerini bulacak.

22.10.2012, 22:20
Hilmi Hakverir

Sayın Selehattin Şener; ortalığı hiç ayağa kaldırıp niye bana şunu dediler bunu dediler demene gerek yok. Amcanın oğlu namı diğer Turkcel Şener’in yazdığı yazıyı oku ve onunla hesaplaş. İki amca çocuğunun arasında böyle bir nefret varsa kamuoyundan seni anlamalarını bekleme.
Geçmiş olsun

23.10.2012, 0:40
Hikmet KARACA

BU OLAYDA GAZETECİLER SINIFTA KALMIŞTIR.
Ben, bu olayda göz altına alınan gazetecilerden Selahattin Şener dışında diğer arkadaşları fazla tanımam. bazı gazetecilerin olayın taraflarıymış gibi hareket etmeleri ve o yönde yazı yazmalarını bir türlü anlamıış değilim.

23.10.2012, 10:10
sait durmuş

Sayın şener, kendinizi izah etmenizi anlayışla karşılıyorum. Amma velakin.bunlara hiç gerek yok bence…
Erzurum halkı sizi de tanıyor, hayatlarını yalak alik, şantaj ve tehditle kazanan bu sarhoş üçlüsünü de tanır.
Öğlenden içmeye baslayan.bu gazeteci musveddelerini muhatab almanıza gerek olmadığına inanıyorum.
Selam ve saygı ile…

24.10.2012, 0:41