Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > Şerefsiz bebek katili

26.02.2013 Sal, 0:44

Şerefsiz bebek katili

Reklam

Bebek katilinin Kenya’dan Türkiye’ ye getirilişi sırasında çekilen görüntüleri, çok çabuk unuttuk.  Cehenneme postalanma korkusuyla tir tir titreyen  Bebek katili, Türkiye’nin emrinde olduğunun altını çizerek söylüyordu… Aradan yıllar geçti. …Sözde lider ya, önce ‘Sayın’  ın  dedik… Palazlandı adam ve  bugün  devletle masaya oturacak konuma geldi…  Lan şerefsiz bebek katili, ne şanslı adamsın… İşi 3-4 haftaya da  bağladın  o da olur ve çıkarsın yakında deliğinden…Veri  çok …işte onlardan biri…Bugün ajanslara düşen haber:

 

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı görüşmesi konusunda Abdullah Öcalan’ın sürecin en yakın zamanda netleştirilmesi yönünde ifadelerinin bulunduğunu belirterek, “Bütün halkların eşit ve özgürce yaşamı için çözüm formüllerinin tartışılması gerektiğini, bu konuda kendisinin taslak hazırlığı içerisinde olduğunu, bu taslak metni yakında bizlere ileteceğini, bu taslak metin üzerinden yapılacak tartışmalar sonrasında da son halini vereceğini, en geç 2-3 hafta içerisinde bütün bu sürecin hızlı bir şekilde netleşmesi gerektiğini de kendisi ifade etmiştir” dedi.

 

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, haftasonu İmralı’ya yapılan ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demirtaş açıklamasında, İmralı görüşmesi hakkında bilgilendirildiklerini ve görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:  “Her şeyden önce arkadaşlarımızın İmralı Adası’nda yaptıkları tartışmalarda son derece olumlu, son derece barış ve çözüm umutlarını artıran bir yaklaşım ortaya çıkmıştır diyebiliriz. Sayın Öcalan arkadaşlarımızla yaptığı tartışmada, Türkiye’de barış isteyen herkesin arkasında durabileceği, Türjkiye’nin birliği içerisinde bütün halkların eşit yaşayabileceği bir çözüm konusunda kararlı olduğunu bu yeni tartışma sürecinin kalıcı bir müzakereye, kalıcı bir barış sürecine dönüşmesi için kendisinin ciddi olduğunu, devletinde bu şeklide yaklaşmak dışında aslında bir seçimin olmadığını herkesin bu sorumluluk duygusuyla sürece yaklaşmasını beklediğini ifade etmiştir.

 

 

Bizimde arkadaşlarımızın edindiği izlenim şudur;  Kan aksın, insanlar ölsün diye heyecanla bekleyenler dışında herkesin rahatlıkla arkasında duracağı bir süreç başlasın istiyoruz. İmralı Adası’nda yapılan çalışmalarda güçlü bir çözüm iradesinin var olduğu, bu çözüm iradesinin de hayata geçirilmesi konusunda kendisininde kararlı olduğu arkadaşlarımız tarafından ifade edilmiştir. Demokrasiyi derinleştirmek, Türkiye’de köklü kurumsal bir demokrasiyi inşaa etmek, cumhuriyetin demokratikleşmesi konusunda sorunlarımıza çözüm bulmak konusunda önemli tartışmaları 5 aydan bu yana İmralı’ya giden heyetlerle, hükümet adına giden heyetlerle tartıştığını ifade etmiştir. Bütün halkların eşit ve özgürce yaşamı için çözüm formüllerinin tartışılması gerektiğini, bu konuda kendisinin taslak hazırlığı içerisinde olduğunu, bu taslak metni yakında bizlere ileteceğini, bu taslak metin üzerinden yapılacak tartışmalar sonrasında da son halini vereceğini, en geç 2-3 hafta içerisinde bütün bu sürecin hızlı bir şekilde netleşmesi gerektiğini de kendisi ifade etmiştir.”

 

“ÖCALAN’IN ÇAĞRISI BAĞLAYICI OLACAKTIR”

Başbakan Erdoğan’ın “Silah bırakılıp ikinci bir ülkeye gidilirse süreç resmen başlar” açıklaması ile ilgili olarak ise Demirtaş şu değerlendirmelerde bulundu: “Sayın Başbakan’ın PKK’ye yönelik yaptığı çağrılar, belki bir kamuoyu yaratma açısından etkili oluyor ama PKK’yı ikna etme açısında Sayın Öcalan’ın çağrısı bağlayıcı olacaktır. Sayın Başbakan burada beklentilerini ifade ediyor. Önemli olan Sayın Öcalan ne diyor, herkesin onu beklemesi onu görmesi gerekiyor.”

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.