Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Serra Yılmaz’a Erzurum’dan Tepki

04.11.2012 Paz, 8:11

Reklam

Bir televizyon programında katılan oyuncu Serra Yılmaz’ın başörtülerle ilgili açıklamasına Erzurum Diyanet Sen Şube Başkanı Mehmet Dindi tepki gösterdi.
Serra Yılmaz, bir televizyon programında başörtülüler ile ilgili yaptığı konuşmada, “Geçen gün bir hastaneye gittim. Girdiğimde simsiyah bir öcü geldi üstüme. Gerçekten de korktum. Bana korkutucu geliyorlar. Bu benim algılayışım” ifadelerini kullandı. Yılmaz’ın bu açıklamaları sosyal medyada büyük bir tepkiyle karşılanırken, Erzurum Diyanet Sen Şube Başkanı Mehmet Dindi de basın toplantısı düzenleyerek Yılmaz’a sert tepki gösterdi.

 

Dindi açıklamasında, “Bir televizyon kanalında Serra Yılmaz adında bir hanımefendinin yaptığı açıklamalar aslında tarafımızdan dikkate alınacak bir tarafının olmadığını önce ifade etmek isterim. Bu ve benzeri açıklamalar uzun yıllardan beri devam etmekte olup bu açıklamalar sonrasında halkımızın gerek laik çevrelerden gerekse adını ne çevresi koyarsanız koyun başörtüsüne bakış açılarının çok olumlu yönde gelişme gösterdiğini müşahade etmiş oluyoruz. Bizlerin açık kapalı ve hatta Serra Yılmaz hanımefendiye bile gerek giyim kuşam şekline gerekse düşüncelerine saygı duyduğumuzu ifade etmek isterim. Ancak adı geçen hanımefendinin başörtülü vatandaşlarımıza yaptığı bu hakareti görmemezlikten gelemeyiz. Yılmaz’ın bu açıklaması üzerine başörtülü kardeşlerimizin ve Serra Yılmaz’ın birkaç fotoğrafını karşılaştırdık. Gördük ki Yılmaz fotoğraflarına baka baka kendini öcü olarak tabir ettiği şekilde görmüş ki bu laftayı birilerine yakıştırma gereği duymuş. Bu hanımefendinin takdirini halkımıza sunuyor ve bu olaya sessiz kalmayacaklarını temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.