Anasayfa > Araştırma-İnceleme, Slayt Haber > Sevinin domuzlar

01.10.2012 Pts, 23:29

Reklam

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, Ermenilerin geçtiğimiz Ağustos ayında Lübnan’ın Anjar kasabasında “ Nor Asala” yani yeni asala ismi altında yeni bir terör örgütü kurduklarını ilan ettiklerini belirterek, bu örgütün içerisinde Ermenistan, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Gürcistan, Rusya, Fransa, Lübnan, İran, Suriye, ABD ve Belçika’dan Ermenilerin yer aldığını söyledi.

 
Amaçlarının, “Yeni Ermenistan” olarak adlandırdıkları yeni bir ülke kurmak olduğunu belirten örgüt üyelerinin bunun için silahlı ve siyasi bir mücadele başlatacaklarını ifade ettiklerini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Eğilmez, “Bu örgütün içerisinde Ermenistan, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Gürcistan, Rusya, Fransa, Lübnan, İran, Suriye, ABD ve Belçika’dan ermeniler bulunmakta. Yayınladıkları bildiri de Türkiye’den sözde soykırımı tanıma, toprak ve tazminat talep ettiklerini acıka belirtiyorlar. Ayrıca Ukrayna’nın Bucak bölgesinde Kuzey Batı Ermenistan devletinin kurulmasını istiyorlar. Bu terör örgütünün yapmak istedikleri şeyler yukarıda saydıklarımızla da sınırlı değil. Hedeflerinde Azerbaycan’ın büyükelçi ve ateşeleri de var. Ayrıca yetiştirdikleri intihar bombacılarıyla Türkiye’de ve Azerbaycan’da bazı siyasetçileri, tarihçileri ve işadamlarını hedef alacaklarını açıkça söylüyorlar. Qurgen Markaryanı öldüren Ramil Seferova’yı, Hrant Dink’i öldüren Yasin Hayal’i Sevag Balıkçı’yı öldüren Kıvanç Ağaoğlu’nu ölümle cezalandıracaklarını iddia ediyorlar. Azerbaycan’ın kuzeybatısında bulunan Zakatala (Zaqatala) bölgesinin, Abazya ve Güney Osetya’nın Gürcistan’a dahil edilmesini ve Azerbaycan’ın kuzeyinde yaşayan Lezgilere özerklik verilmesini talep ediyorlar.” Diye konuştu.

 
Örgüt üyelerinin, Ermeniler aleyhine yayın yapan medya gruplarına karşı bombalı eylemlerde bulunacaklarını ve bunun için hazırlıklarının bitme noktasına geldiğini söylediklerini anlatan Eğilmez, “ Ayrıca Türk ordusuna karşı eylem yapmak üzere ermeni, rum ve kürtlerden oluşan gruplara silahlı eğitim verdiklerini belirtiyorlar. Türkiye ve Azerbaycan’da arap baharı modeli ile ayaklanmalar çıkarmak için hazırlık içerisinde olduklarını açıkça beyan ediyorlar. Kısaca; kökleri eskiye dayanan “Nor Asala” adı altında yeni bir terör örgütümüz daha var. Var olanlarla aynı kaynaklardan beslenip aynı amaçlara hizmet ediyorlar. Çok defa belirttiğimi ve belgeleriyle ortaya koyduğumuz gibi pkk ile ermeniler bir çok alanda birbirini tamamlayan ilişkiler içerisinde bulunuyorlar. Bu iki mihrak ellerine geçen her türlü fırsatı kullanarak ülkemiz aleyhine çalışmalar yapıyor. Şimdi de Kafkasları organize edip Türkiye’ ye karşı yeni bir cephe açma uğraşındalar. Bu nedenle hem devlet hem de millet olarak çok dikkatli olmamız gerekiyor. Biz dernek olarak bu konuyla ilgili devletimizin yetkili birimlerini ve kamuoyunu bilgilendirmeye ve dikkatlerini çekmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.