Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > Sevmesem Siirt’ten bir Arap kızıyla evlenmezdim

09.03.2013 Cts, 19:27

Sevmesem Siirt’ten bir Arap kızıyla evlenmezdim

Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Birbirimizi Yaradan’dan ötürü sevdik. Arap kardeşimi de seviyorum, Türk kardeşimi de seviyorum, hiçbirisini arasında ayrım yapmıyorum, hepsine aynı mesafedeyim. Eğer bu ayrımı yapsaydım Siirt’ten bir Arap kızıyla niye evleneyim, evlenmezdim. Bu, bu işin ispatıdır” diye konuştu.

 

Terör mağduru aileye yaptığı ziyarete değinen Başbakan Erdoğan, ‘bir insanı öldürmenin, bütün insanlığı öldürmek gibi’ olduğunu kaydederek, “Bu teröristlerin böyle bir derdi var mı, bunların dinle bir alakası var mı” diye sordu.

Fikri olmayanların silaha sarıldığını ifade eden Erdoğan, “Bunları söyleyince beyefendiler rahatsız oluyorlar. Yapacağınız tek şey var. Silahlarınızı ayaklarınızın altına alacaksınız. Parlamentoda sadece siyaset yapacaksınız. Ancak o zaman muhatap bulursunuz” diye konuştu.

 

 

Asimilasyon, inkar politikaları, etnik, bölgesel ve dinsel milliyetçiliğe karşı olduklarını söyleyen Erdoğan, “Ben Türk kardeşimi de Arap kardeşimi de seviyorum, Ayrım yapsam, Siirtten bir Arap kızıyla neden evleneyim” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.