Anasayfa > 5'li Üst Haber, Türkiye, Yaşam > Sierra’nın katil zanlısı ‘Laz Ziya’ yakalandı

18.03.2013 Pts, 1:14

Sierra’nın katil zanlısı ‘Laz Ziya’ yakalandı

Reklam

İstanbul’da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD’li Sarai Sierra’nın katil zanlısı olarak aranan ”Laz Ziya” lakaplı Ziya T’nin Hatay’da yakalandığı bildirildi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yaptığı açıklamada, ”Laz Ziya” olarak bilinen Ziya T’nin bir süredir sürdürülen takip sonucunda yakalandığını belirtti.

Ziya T’nin Türkiye’de olduğunu ifade eden Lekesiz, ”Laz Ziya diye bilinen Ziya T. yapılan takip sonucunda yakalandı. Şu anda Türkiye’de. Adli makamlara sevk ediliyor. Adli makamlar İstanbul Savcılığıyla görüşüp gereken yapılacaktır” dedi.

 

 

Hatay Valiliği’nin internet sitesinden de yapılan açıklamada, ”ABD vatandaşı Sarai Sierra’nın katil zanlısı olarak aranan ve kamuoyunda Laz Ziya olarak bilinen Z.T. saat 12.00 sıralarında ilimiz Reyhanlı ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yakalanmıştır. Şahıs ilk sorgulamasının ardından adli makamlara teslim edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

 

 

“Türkiye’ye giriş yaparken gözaltına alındı ve adli makamlara teslim edildi”

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın programına katılmak için geldiği Biga’da, İstanbul’da öldürülen Amerikalı 2 çocuk annesi Sarai Sierra’nın ölümüne ilişkin soruşturmayla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

Güler yaptığı açıklamada, polis ekiplerinin İstanbul’daki Topkapı Sarayı yakınında bulunan yerde büyük bir titizlikle araştırma yaptığını ifade ederek, “Binlerce resim ve görüntünün içerisinde belli testlerle araştırma yapılmıştı. Bir kişinin bu cinayeti gerçekleştirdiği konusu tespit edilmişti. Bu aramalarımız ve izlemelerimiz devam etti. Bu şahsın yurt dışına kaçtığı konusunda bize bilgi gelmişti. Muhtemelen Suriye’de olduğu biliniyordu. Bugün Hatay’da Türkiye’ye giriş yaparken, gözaltına alındı ve adli makamlara teslim edildi” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.