Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Sınırdaki Beşaslan’a Yeni İçmesuyu Hattı

04.12.2015 Cum, 12:49

Sınırdaki Beşaslan’a Yeni İçmesuyu Hattı

Reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (HATSU), Reyhanlı ilçesine bağlı Beşaslan Mahallesi’ne yeni içmesuyu şebekesi döşüyor.

Beşaslan Mahallesi’ne daha önce 1500 metre yeni içmesuyu şebekesinin döşendiğini ve 10 eve abone bağlantısının yapıldığını belirten HATSU yetkilileri, kalan eksiklerin giderilmesi adına da mahallenin muhtelif yerlerine 90, 63 ve 75’lik borularla toplamda 2 bin 600 metre yeni hattın döşendiğini ve 30 eve abone bağlantısının yapılacağını bildirdi.

Hatlardaki kayıp-kaçak oranını en aza indirme ve enerji tasarrufunun sağlanması amacıyla çalışmaların kapsamlı bir şekilde sürdürdüğünü kaydeden yetkililer, vatandaşların tertemiz ve kesintisiz su içmesi için ekiplerin gece gündüz çalıştığını belirtti.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Beşaslan Mahalle Muhtarı Güven Köseoğlu, mahallenin içmesuyu şebekesi eksikliğinin giderilmesinden ötürü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker’e teşekkür etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.