Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Sinop’a, Samsun’a Selam, Kayseri’ye İkaz Olsun…

21.02.2013 Per, 21:46

Sinop’a, Samsun’a Selam, Kayseri’ye İkaz Olsun…

Reklam

Bildiğiniz üzere son günlerde dağdan inme soysuzlar Karadeniz turu düzenlemişti. Fakat Sinop ve Samsun sonrası bu turu devam ettirmeye yürekleri yetmemiş.Domuzu bile dağdan kaçırtan bu soysuzlar dağda kendilerince bir muhattap bulamadıklarından şehirde muhattap arar olmuşlar.Haliyle bu da tepki gördü tabii…

 

Sinop ve Samsun halkı bir yerlerde hala ” Vatan Aşkı ” nın ne derece canlı olduğunu gözler önüne serdi. Aşk’ı temsil eden  bu halk yarın bazı kesimler tarafından kuşkusuz provakatör, ırkçı, faşist gibi ithamlara maruz kalacak olsada, bizlerin, yani yetmiş milyonun iç sesi oldular ! Gurur duyduk, onur duyduk !

 

 

 

Hani bir insan vardır.Geçmişteki hatalarından dolayı tüm gücünü yitirmiştir yada yittiğine inandırmıştır kendini.Çevresindekiler motive etmek için ; ” Hadi yavrum, hadi kardeşim toparlan.Hadi canım ciğerim sen yaparsın ” diyerek kendine getirir ya ! Sinop ve Samsun aynen bunu yaptı.Haykırdılar, adeta bir tokatta bize onlar attı ki uyanalım ! Peki uyandık mı ?  İşin aslı, yok olmaya yüz tutan cesaretimiz bu sayede bir nebzede olsa ben burdayım demeyi başardı. Benliğimizi hatırlattı. Biraz geç oldu ama yine de Aleyküm Selam !

 

Sinop ve Samsun bu cesaret örneğini gözler önüne sererken Kayseri bu hengamede bile uyanıklığını göstererek yine çekti okları üzerine…

 

 

 

Ülkemizde yaşanan malum olaylar bir yana, Kayseri gözünü dikmiş Palandöken’den dolayı bu yana…Zaten nedir bu dağ sevdalılarından çektiğimiz ? Bir tarafta dağdan inme soysuzlar, diğer tarafta dağımıza göz koymuş huysuzlar !

 

Son senelerde baya baya alışkın olsakta bu duruma son olanlar artık bardağı taşırmaya yetti.Sebebi ise bir tarafı yüceltme peşinde olan Kayseri kesiminin iftiralarla diğer tarafı yermesi…

 

 

 

Gündem oluşturulacak ya ! Murat Bilal isimli bir iş adamı çıkmış 98 senesinde Erzurum Hava alanına getirdiği turistlerin geçirilebilmesi için bir gümrük memurunun kendisinden rüşvet istediğini dile getirmiş.Bu sebepten dolayı da zati muhterem yatırımı Erzurum’a değilde Kayseri’ye yapmayı tercih etmiş.

 

 

Be adam ! Bir Gümrükçü dediğin kim o zaman bunuda açıkla ! İsmi cismi yok mu bu adamın ? Çamur at izi kalsın ! Senelerdir alışmışsınız o gümrük, bu gümrükçü.Kimin başı sıkışsa, kim bir iş yapmaya kalksa Gümrük deyip sıvışıyor.

 

Be adam ! Hiç mi korkmuyorsunuz Allah’tan ? Gece gündüz demeden nöbet tutan bunlar, hırsızla, arsızla, namusluyla, namussuzla muhattap olan bunlar, o memleket senin bu memleket benim dağ taş koşturan bunlar ! İftiraya maruz kalan yine bunlar…

 

 

Yalnız Murat Bilal bir noktayı hesaba katmamış.Çünkü 98 senesinde Gümrük memurları kendilerine ait olan gez mahallesindeki dairelerinden başlarını dışarı çıkarmıyorlardı.Erzurum hava alanında Gümrük memurları o dönem aktif durumda değillerdi yani.Dedim ya çamur at izi kalsın ! Şehri karalayacaksın diye devletin şerefli memurunu ezmeye kalk.Sözde bahsi geçen olay on yıldan fazla olmuş ya tabi karşılarında muhattap bulamayacaklarını düşünmüşler.Oysa yıllar geçse bile biz delili olmayan her söylentinin, söylenecek her sözün dimdik karşısındayız !

 

 

Burada yapılan ayıp Erzurum şehrine olduğu kadar Gümrük Muhafaza teşkilatınada yapılmıştır.Kayseri basını, bizim basınımızı sürekli takip ettiği için bu yazımı göz ardı etmeyeceklerini ümit ediyor, gerek Erzurum gerekse bu teşkilata GEREKLİ açıklamayı yapacaklarına İNANIYORUM !

 

Son olarak Sinop, Samsun nasıl bizimse Kayseri’nin de sizin kadar bizim olduğu unutulmamalı ! Bırakın nifak tohumları sokmayı da Edirne’den Kars’a en güzel şekilde yaşayalım ülkemizi ! Kayseri’nin yükselme çabası bizi mutlu ederken,  Palandöken sizi niye bu kadar itiyor ? Şahsen ben bunu anlamış değilim ! Herşey çıkarsa, bir zaman sonra bu işin b… çıkar !

YORUMLAR

Toplam 5 yorum bulunmaktadır.

Ali

yine ülkücülük milliyetçilik oynamaya başlamışsın yaramaz çocuk seni oysa ki edebiyat fakültesindeki hallerini biliriz yetmiyor üstüne her gün arttıkça artan laubaliliğini ve ukalalığını konuşturuyorsun .

bu ülkeye nifak tohumları ekildi ise , ekiliyorsa senin gibiler sayesindedir. İtbaşını da demirtaş’ı da falanı da filanı da sen ve senin gibi şovenist kalemşörler , belli kesimlerden destek almak için izleri karıştıranlar meşhur-kahraman etmiştir. Devlet yönetimi senin külhanbeyi ağzına benzemez,gerçi onlar da hikaye ya ! Çok güzel şey yapmışlar gibi selam yolluyorsun utanmadan da siyaseten ahkam kesiyorsun. Bırakın artık bu ülke bir şeyleri rahata kavuştursun karıştırmayın ortalığı .

Kayseri mevzusuna gelince de yine sıvamışsın. Adamlar sonuna kadar haklı , şehirleri de harika dağları da. Sen sadece şovenistlik particilik makarna siyaseti peşine koşarken yazarından bakkalına kadar adamlar gelişen dünyayı Kayseri’ye getirmek için yırtınıyorlar. Adamlar senin sahip olamadığın kış turizmine bal gibi sahip olur işte. Beğenmediğiniz başbakan sayesinde hepinizin adı çıktı şehre gelen giden oldu onu da şehir iktidarı ile muhalefeti el ele mahvettiniz.

Bir de öyle kaç yaşına girdin sen 98’de gezde gümrük memurlarının başını çıkaramadığına şahit oldun ? 87’den beri buralardayız biz maşallahı var hepsinin !

22.02.2013, 0:58
taşkın

Eeeeey Aliiii….Aç gözünü aptal olma..Terör örgütünün kirli ağzıyla siyaset yapan insanların mı savunuyorsun..Hemde taşlandılar ve protesto edildiler diye…Bunlar otobüse molotof atıp kızı diri diri yakan pkk sempatizanları için ” molotof atmak demokratik hakları ” diyen insanlar..onlar yapınca demokrasi de biz yapınca şovenist faşist mi oluyoruz. Sen yapınca demokrasi , bi yerin sıkışınca faşizim..yok yaa..yerim öyle demokriyi ulan…demokrasiye sırtını yaslayıp pis pis gülerek terör propagandası yapılması hoşuna gidiyorsa , git kandile elin silah tutsun…Yorum yapıyorsan dürüst yorum yap…bu adamların savunulacak hiç bir yanları yok..

22.02.2013, 1:16
Ali candan

Eeeeeyyyy taşkın . Yıllarca sizin yüzünüzden üç dört ay önce ben kardeşimi şehit verdim. Yıllardır eliniz en az onlar kadar kana battı. Sahte milliyetçilikten öteye gidememeniz zaten sizin yerinizi belirliyor yıllardır iktidarlardaki haliniz ortada. Zor bela bir defa geldiniz o da Ecevit’e uşak oldunuz. Bu kan bitecek ise sen klavyeden bordo berelilik oyna ben bizzat giderim Kandil’e . Siz savaştan beslenmeye devam edin. Sizin gibiler yüzünden değil mi Kürt belası başımıza geçti . Dillerini yasakladınız şarkılarını susturdunuz Sonra Ahmet Kaya gibi birini başımıza kahraman yaptınız. bu işe köstek olacağınıza sahte kabadayılık yapacağınıza en az zarar ve en çok karla nasıl kurtuluruz onun planlarını yapın . Soyisimlerinizle gündeme gelmek için ayak yapmayın. Göstermelikte olsa onlar sizin faşizanlığınızı aştılar bir adım da hele siz atın bakalım ne oluyor da ondan sonra yine bu ülkeyi bölebilirsiniz rahatlıkla . Dedikleri gibi ” Büyük Kafalar Fikirleri Orta Kafalar Olayları Küçük Kafalar kişileri tartışır ” Hadi biz hainiz siz çok vatansever olun buyrun meydan sizin !

22.02.2013, 13:11
yusufburak

Bu yazıyı yazandan çok,yapılan yorumlar çok iyi.Sayın Ali Candan!Çok kısa ve özet bi şey söylicem.Bu ülke sen ve senin gibilerin yüzünden bu halde…Prof musun!Doçent misin!Her neysennn…Yine de saygılarımı sunuyorum.Hoş bir yorum yapmadım ama gerçek düşüncelerim bu yönde

28.02.2013, 9:39
ali c.

sayın yusuf burak ne profesör ne doçent’im,eskilerin deyimiyle ben bir ali oğlu veliyim. Ben ve benim gibiler ne yapmış merak ediyorum ve eklemek istiyorum ki keşke bu ülke ben ve benim gibilerin yüzünden bu halde olsa.Hiçbir işime torpil karıştırmadım,kimseye düşmanlık beslemedim,husumeti körükleyip hasım edebiyatı yapmadım,ocaklara bucaklara takılıp arkamda büyükler olsun da istediğim gibi edebiyat kantinlerinde kampüste at koşturayım demedim,her hafta bir kızla çıkıp gönül eğlemedim. Başkan sorgulanmaz zihniyetiyle değil Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır zihniyetiyle konuştum.Soyismim ile bir yerlere gelmedim,sırça köşküm vesaire olmadı mekanım makamım hep çay ocakları taburesi oldu aktif olarak 10 yıldır sokaklardayım.Ben bana köşeler verilmeden çıkar gözetmeden herkese lafını söyledim. Şimdi birilerine yaranmak için iyi gözükmek için ortalığa veryansın edeceklerine konuyu gerçekten tartışmanın zamanıdır. Vatan millet sakarya edebiyatı yapanların neler yaptığını biliyorum üstüne de gidip bir şehit ailesine sorsunlar ne olup bittiğini. Eyvallah

28.02.2013, 13:26