Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Sinop’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24.11.2015 Sal, 13:25

Sinop’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Reklam

Sinop’ta “24 Kasım Öğretmenler Günü” törenlerle kutlandı.

Sinop’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni ile başladı. Valilik önündeki Atatürk Anıtı’nda sabah saat 10.30’da başlayan çelenk sunma töreni ardından program Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda devam etti. Törene Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlanan kutlama töreninde ilk konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Nevzat Türkkan yaptı.

Sinop Milli Eğitim Müdürü Türkkan, “Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Öğretmen toplumda her türlü tutum, davranış ve görüşüyle örnek insandır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır, sevgi doludur. Ülkenin şekillenmesinde önemli rol oynar. Hızlı gelişen teknoloji veya bunun toplumların yaşamında meydana getirdiği geniş boyutlardaki değişiklikler bireylerin yaşamdan beklentilerini derinden etkilemektedir. Bu beklentilerin karşılanması mutlu insanlardan oluşan bir toplumun meydana getirilmesinde temel unsurun eğitim ve eğitimde de temel unsurun öğretmen olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Bu yönüyle öğretmenin yüklendiği sorumluluk çok büyük, toplumdaki yeri de o ölçüde saygındır. Bilinen bir gerçektir ki bugün ülkelerin kaderini etkileyen nesiller dünün öğretmenlerinin eseridir. Yarının nesilleri de bugünün öğretmenlerinin eseri olacaktır” dedi.

Program Sarı Saltuk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Filiz Çilingir Güner nezaretinde, mesleğe yeni başlamış öğretmenlerin yemin merasimi gerçekleştirilmesiyle devam etti.

Yemin töreni ardında ‘Öğretmenim’ konulu kompozisyon ve şiir yarışmalarında birinci olan öğrenciler eserlerini okudu.

Daha sonra görevine yeni başlayan öğretmenler adına Sinop Özel Eğitim İlkokulu Öğretmeni Ayfer Özayrancı, emekli olan öğretmenler adına ise emekli Almanca Öğretmeni Bedriye Ersoy birer konuşma yaptı.

Vali Çetinkaya yıl içinde emekli olan öğretmenlere Rasim Aydın’a Hizmet Şeref Belgelerini takdim etti.

Tören, Sarı Saltuk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisi ile son buldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.