Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Şırnak’ta Kar Tatili

03.12.2015 Per, 13:48

Şırnak’ta Kar Tatili

Reklam

Şırnak merkezde dün gece başlayan yağmur geç saatlerde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı ile birlikte Şırnak merkeze bağlı 30 köy yolu ulaşıma kapanırken, Şırnak Valiliği ilk ve orta dereceli okulları 1 günlüğüne tatil ettiğini açıkladı.

Şırnak’ta dün gece etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Cadde ve sokaklardaki kar Şırnak Belediyesi’ne bağlı greyder ve kepçelerle temizlenirken, kapalı köy yolları ve Şırnak-Hakkari ile Şırnak-Siirt yollarında ise İl Özel İdaresi ve karayollarına bağlı ekipler çalışmaya başlattı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak merkezde kar kalınlığı 25 santimetreyi bulurken yüksek kesimlerde ise 1 metreye ulaştığı belirtildi. Kar yağışı nedeniyle Şırnak merkeze bağlı belde ile Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde toplam 30 köy yolunun kapalı olduğu öğrenildi. Yolların açılması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Şırnak Belediyesi sürücüleri kış lastiği ve zincir takmaları konusunda yaptığı anonslarla uyarırken, sürücüler için tehlikeli olan Cumhuriyet Meydanı’nda ise zabıtalar araçlarda kış lastiği ve zincir kontrolü yaptı.

ŞIRNAK’TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Sabah erken saatlerde okula giden öğrenciler teneffüs aralarında kar topu oynayarak karın tadını çıkardı. Saat 11.00 sırlarında ise Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ile köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında, 03 Aralık 2015 tarihinde eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir” denildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.