Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Şizofren genç 3 polisi şehit etti!

05.10.2012 Cum, 13:27

Reklam

Antalya‘ da devriye görevi yapan motosikletli polis ekiplerine bir otomobilden ateş açıldı. Olayda önce ağır yaralan 3 polisşehit düştü.Antalya Valisi Ahmet Altıparmak yaptığı açıklamada, olayın adi bir vaka olduğunu, olaydan sonra ölü olarak ele geçirilen saldırgan Çağrı Danışman’ın 2009 yılındaşizofren raporu aldığını ve tedavi gördüğünü belirtti.

 

Antalya’nın TRT Caddesi’nde devriye görevi yapan motosikletli polis ekibine saat 20.30 sıralarında kırmızı renkli bir otomobilden ateş açıldı. Olayda bir polis ağır yaralandı. Silahlı saldırı sonucu Antalya polisi alarma geçerken, kaçan otomobilin peşine çok sayıda polis düştü.

 

Yaralanan polis, Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılıp tedaviye alındı. Polis ekipleri, saldırganların içinde bulunduğu otomobili Cezayir Kavşağı’nda durdurmak için barikat kurdu. Barikatı aşan otomobilin içinden yine polislere ateş edildi. Olayda 2 polis memuru daha yaralandı. Polisler Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürüldü. Hastanede tedaviye alınan 3 polis de şehit düştü.

2 polisin şehit olduğu Akdeniz Üniversitesi Hastanesine giden Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, 2’si burada birisi de Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanenisinde olmak üzerine 3 polisin şehit olduğunu açıkladı. Olayın terörle ilgisi olup olmadığının araştırıldığını söyleyen Sağlam, otomobilin kaçtığı ormanlık alanda özel harekat timlerince operasyonyapıldığını söyledi. Gelişmeler üzerine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak Garzinon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz Akdeniz Üniversitesi Hastanesine gidip yetkililerden olay hakkında bilgi aldı.

 

VALİ ALTIPARMAK: SALDIRGAN ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak , 3 polisin şehit olduğu olayın bir terör saldırısı olmadığını belirterek; “Olay bir asayiş olayı. Şahış ölü olarak ele geçirilmiş durumda. Söz konusu şahış 2009 yılında şizofren raporu almış. Çağrı Danışman isimli, 1980 doğumlu, Burdurlu bir vatandaşımız. 3 şehidimiz var, yaralı olan polisimiz yok”

Antalya Valisi, olayın bir terör saldırısı olmadığını belirterek; ”Olay bir asayiş olayı. Şahış ölü olarak ele geçirilmiş durumda. Söz konusu şahış 2009 yılında şizofren raporu almış. Çağrı Danışman isimli, 1980 doğumlu, Burdurlu bir vatandaşımız. 3 şehidimiz var, yaralı olan polisimiz yok”.

Vali Altıparmak, “Tedavisi devam ediyormuş. Olayda pompalı tüfek ve tabanca kullanılmış. Olayın nasıl olduğu, daha sonra detaylandırılacak. Şehitler için tören yapılacak, bunun zamanı daha sonra bildirilecek” dedi.

 

Vali Altıparmak, saldırganın pompalı tüfekle ilk polis memurunu şehit edip onun beylik tabancasını alarak diğer 2 polis memurunu şehit ettiği yönündeki soruya, “Bunları daha sonra detaylandıracağız, emniyet müdürümüz açıklar” karşılığını verdi.

 

Vali Ahmet Altıparmak, şizofren olduğu için tek başına hareket ettiğini düşündüklerini, saldırgana yardım ettiği söylenen 1 kişi olduğunu varsaydıklarını, ancak netleştiremediklerini kaydetti.

 

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ

Vali Altıparmak, şehitlerin kimliklerini de Konya nüfusuna kayıtlı 30 yaşındaki Mehmet Çolak, yine Konya nüfusuna kayıtlı 34 yaşındaki Abdullah Bülbül ve Burdur nüfusuna kayıtlı 45 yaşındak Mustafa Kılınç olduğunu açıkladı. Şehit edilen polis memurlarının, motosikletli asayiş ekiplerinde görev yaptığı açıklandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.