Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Snowboard Türkiye Şampiyonası Palandöken Kayak Merkezi’nde başladı

25.02.2013 Pts, 14:47

Snowboard Türkiye Şampiyonası Palandöken Kayak Merkezi’nde başladı

Reklam

Kayak Federasyonu Faaliyet Programı’nda yer alan, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı Snowboard Türkiye Şampiyonası Palandöken Kayak Merkezi’nde başladı

 

.
Erzurum’da snowboard heyecanı yaşanıyor.Türkiye Kayak Federasyonu 2013 yılı faaliyet programında yer alan, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen Snowboard Türkiye Şampiyonası başladı. Palandöken Kayak Merkezi’nde bulunan Dedeman Oteli önündeki kayak pistinde gerçekleştirilen Türkiye Snowboard şampiyonasına 1. Etap ve 2. Etap yarışları sonunda Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanan 100 kayakçı katılıyor. Erzurum, Kocaeli, Kars, Bursa, İstanbul, Isparta, Kayseri, Muş, Muğla, Aydın, Bitlis, Kastamonu ve Balıkesir illerinin sporcuları Türkiye Snowboard Şampiyonasına katıldı. 100 sporcu iki gün sürecek olan şampiyonada madalya mücadelesi verecek.
İLK GÜN PARALEL BÜYÜK SLOLOM YARIŞLARI YAPILDI
Kayak İl Temsilcisi Nevzat Bayraktar, Kayak Federasyonu Faaliyet Programı’nda yer alan Snowboard Türkiye şampiyonası yarışlarının Erzurum’da yapıldığını belirterek, “Daha önce yapılan birinci etap ve ikinci etap yarışlarında başarılı olan kayakçılar, burada yarışıyor. Türkiye şampiyonasının zorluk derecesi daha fazla sporcular, birbirinden güçlü rakiplerle, mücadele ediyor. İki gün sürecek olan şampiyonanın ardından dereceye giren sporculara madalya verilecek” dedi. Kayak İl Temsilcisi Nevzat Bayraktar, ilk gün yarışlarında paralel büyük slalom yarışlarının yapıldığını, ikinci gün ise paralel slalom yarışlarının yapılacağını sözlerine ekledi. Snowboard Türkiye Şampiyonasında 32 hakem görev yapıyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.