Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Sofuoğlu’ndan Rusya’ya Sobalı Cevap

04.12.2015 Cum, 17:25

Sofuoğlu’ndan Rusya’ya Sobalı Cevap

Reklam

Memur Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu Rusya ile yaşanan kriz sonrası Rusya’nın doğalgaz tehdidi savurması üzerine, “Bizim insanlarımız doğalgaz olmadan önce sobayla ısınıyordu. Sobalarımızda kestanemizi pişiriyorduk. Sobanın yerini hiçbir şey tutamaz. Doğalgazımız yoksa sobayla ısınmaya devam ederiz” dedi.

Memur Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla Karaköy Pazaryeri içinde bulunan Kıl Çadırında bir araya geldi. Buluşmada İHH Manisa Şube Başkanı Necmettin Okumuş ve Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Mesut Öner de yeraldı.

Kıl Çadırı’nda soba üzerinde kestane pişirilirken uçak krizi nedeniyle Rusya’nın doğalgazı kesme tehdidinde bulunmasını değerlendiren Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir ülkedir. Bir krizle yıkılacak bir ülke değildir. Rusya bizi doğalgazı kesmekle tehdit ediyor. Türkiye doğalgazla yeni yeni tanışıyor. Bizim insanlarımız doğalgaz olmadan önce sobayla ısınıyordu. Sobalarımızda kestanemizi pişiriyorduk. Sobanın yerini hiçbir şey tutamaz. Doğalgazımız yoksa sobayla ısınmaya devam ederiz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.