Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Sonun Başlangıcı

07.11.2012 Çar, 0:38

Reklam

Musa Eroğlu’nun ” Yolun Sonu Görünüyor” türkü sözleri sanki bu konğre için söylenmiş.

Azrailin gelir kendi,

Ne ağa der ne efendi

Sayılı günler tükendi

Yolun sonu görünüyor.

2003’de erken seçim MHP yi baraj altında bırakmış, AKP yi iktidara taşımıştır. On yılda AKP yi nereye getirdiğini, 10 nuncu Olagan MHP konresinde söylemleriyle ispatlamış ve MHP nin sonunuda hazırlamıştır.Tabanın % 70 nin istemediği , delegenin % 55 nin oyunu alarak tekrar genel başkan seçilmesi, sayın Bahçelinin bir zaferi değil, sonun başlangıcıdır.

 

 

Tabanı genişleteceğine daraltan, gençleştireceğine kırlaştıran, tabanın sesine kulak vermeyerek statükonun devamı sağlanmıştır.!

Öfkeme esir olmamak için ne kadar dirensemde kalemime hakim olamadım. Tabana ses vermeyen bu zihniyet, kongreden çıkan bu sonucu iyi okumalıdır. İktidara yürüyüş projeleri, önümüzdeki yerel seçimlerde tabanın tutum ve davranışları şimdiden netlik kazanmıştır. Bu ses tabanın sesi, bu sese kulak verin !

 

 

Kendisini tanımlamada daima zorlandığım ülkü neferi, tabanın, Erzurum, Kars, Iğdır, Erzincan kısaca doğu anadolunu asenalarının yürekten destekledikleri ve sevdiği, fikrimizin ince gülü, Atatürk Üniversitesinin saygın ve saygı değer öğretim üyelerinden olan, sayın Jale Hülya Özerzurumlu Alcan hanım efendiyi MKYK da görmek isteme arzumuz, gözardı edilerek il yönetimi tarafından teklif edilmemesi, aldığım duyumlarla doğrular nitelikte olması, statükonun devam ettiğinin de bir göstergesi olmuştur.

 

 

Meclisin yaş ortalaması en yüksek parti MHP (54) CHP (52.7) AKP (48.7) oluşu MHP nin kırlaştırıldığının ispatı değilmidir.?

MHP yi, kuyruk, vagon, baston, stepne ve AKP nin destekcisi diye suçlayanları, birer hain ve haysiyet fukarası ve sığ insanlar olarak niteleyen konuşmasının alkış almasında, kendisinin ne kadar yardımcı olduğunun bir göstergesi değil de nedir Allah aşkına.!Kendisinin açıklayamadığı ama tabanın bildiği kimlerle koyun, koyuna, kucak ,kucak olduğunu gizleme becerisini gösteremediğinin açık bir örneği, kadrosuna aldığı yeni isimlerle 2023 projesinin fiyaskoyla sonuçlanacağının bir ispatıdır.!

 

 

Ülkücü Cumhur Başkanı, Ülkücü Başbakan ve Ülkücü Meclis Başkanı hayali salondan alkış alsada, ekonomi,sosyal ve siyasal cözümlerden uzak bir edebi söyleşi ve masalsı vaatler katarı olmaktan ileri gidememiştir.

 

 

Okyanus ötesine tutunmadan, ilkelerinden taviz vermeden iktidar olacağını herkesin göreceğini, Türk Birliğini oluşturacağını, beni olduğu kadar salondakilerede pek inandırıcı olamamıştır.Hatırlarsanız, ilk genel başkan seçildikten sonra ilk içraatı Ülkücü gençlerin bıyıklarını kestirmek, beyaz çorap giymeği yasaklamasıyla başlamış, Ülkü Ocaklarının sayılarını azaltarak, ülküçü hareketı meydanlardan çekerek milli hissiyatımızı törpülüyerek, halktan soğutma çalışmaları başarıyla tamamlanmıştır. Her biri ayrı atlastan dokunmuş bir bayrak olan ülkücüler hala altı ayı aşkın bir süredir genel başkansız bırakılmasıyla, tasviye etme çalışmalarının sonuna yaklaşılmasının acı bir örneği değilmidir.?

 

 

TİP(Türkiye İşci Partisi) nin gençlik kolu Çinci- Maocu olan, TGB(Türkiye Gençlik Birliği) ne meydanlar teslim edilmesindeki vebal, Sayın Bahçelinin omuzlarında ölünceye kadar agır bir yük olarak taşıyacağı inancıyla;   Kongrenin kısa özeti,

1- Delegenin Başkanı       : Devlet Bahçeli.

2- Tabanın Başkanı      :          Koray Aydın.

3- Salonun el öpücü Başkanı : Musavvat Devrişoğlu.

 

Tabanın sesini yüksek sesle haykırmaya, muhteşem şatonun kağıttan şovalyelerinin kulaklarını tırmalamaya devam edeceğim. Baki selamlarımla, Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 5 yorum bulunmaktadır.

MHP Erzurum

Sayın yazar size başka bir bilgi daha vereyim de statükonun nasıl devam ettiği hakkında net bilginiz olsun.. Erzurum il başkanı delegesine açık oy kullandırmaya kalkmış ve yapılan şikayet üzerine kongre salonundan çıkarılmıştır. Gerisini siz düşünün… MHP’nin Erzurum’da niçin sürekli kan kaybettiğini, niçin görmek istediğimiz yerlerde olmadığını bu kongre sürecinde daha iyi bir şekilde anlamış olduk… Delegesine açık oy kullandırmaya kalkan bir il başkanı… Şaka gibi…

07.11.2012, 7:29
Garipkafkaslı

Canım Erzurum… Başbuğ Hindistan’dan sürgünden döndükten sonra CKMP’nin başına geçmiş ve ilk Yurt içi gezisini Erzurum’a yapmıştı… 3 araba ile karşılayabilmiştik..Üç arabanın içinde 9 kişi vardı… Erzurum Orduevinin karşısındaki sokağın içinde yer alan Belediyenin küçük dükkanlarından biirini Parti Merkezi olarak kiralamıştık. Rahmetli Bahattin Ceylan ağabeyimiz CKMP’nin İl Başkanlığını üzerine almıştı… Sonrasını ne anlatayım! Atatürk Üniversitesindeki Kürtçü-Ermenici Dev-Gençle mücadelemiz… Atatürk Üniversitesinde kök salmamız… İlme yönelmemiz. Kamplar-Yürüyüşler-Eğitimler… Yetiştirilmiş kadrolar… Sonra 12.Eylül.1980. Sonuç mu?… Sonuç ortada. İşkal edilmiş bir MHP ve bu işkali sürdüren Ülkücülükten bihaber bir “güruh” … Tanrı Türk’ü Korusun !

07.11.2012, 9:46
Ferit

Milliyetçi Hareket Partisi için yol ayrımı görünmüş bölünme kaçınılmaz bir hal almıştır.Koray Aydın yerel seçimleri bekleyip mi harekete geçer yoksa tabanın sesine kulak verip olağanüstü kongre çağrısında mı bulunur bunu zaman gösterecek fakat eskisi gibi bir çatıl altında toplanmak hayal olmuştur.Değişim yenilik isteyenler çoğunlukta.Milliyetçi Hareket Partisi eski yıldızları kırpıp kırpıp yıldız yapmaya devam ediyor,parti yönetimi ve Merkez Yönetim Kurulu yani A takımı öze dönüş manevrası adı altında giderek yaşlanıyor bu Erzurum’da AK Partinin işine yarar.Giderek artan kadın seçmen sayısını önceden gören AK Partisi Fazilet Dağcı Çığlık’ı Merkez Karar Yönetim Kuruluna alarak kadınların oylarına talip.Çığlık Erzurum’da çok iyi tanınmasa da yerel ve genel seçimlerde hükümet avantajı ile birlikte kadın seçmen avantajını daha iyi kullanır.Milliyetçi Hareket Partisi sürekli kan kaybediyor mahkum eski yaşlı ülkücülere: yenilik değişimden yana olanlar yerel seçimlerde bağımsız aday olarak çıkar parçalanmayı hızlandırırlar bu politika en çok Koray Aydın’ın işine yarar,2007 yılından beridir devam eden Bahçeli- Aydın mücadelesinde yeni gedikler açılır bölünme parçalanma hız kazanır.Bundan yerel seçimlerde AK Partisi kazanç sağlar çünkü O’nlar işi biliyorlar bu esnada CHP Erzurum’da her zaman ki gibi karavanaya talim eder ne diyelim hepsine kolay gelsin.Kalın Selametle

08.11.2012, 16:59
KEMAL AKIN

BAHÇELİ ÜZERİNDEN TAYYİP KAZANDI

09.11.2012, 3:06
Yunus Emre Yılmaz

Bu değil… bu değil! ben farklı bir şey istiyorum. Bu da değil, bunları herkes yapıyor bu hiç değil bu sıradan, değil. ..Hiç bir işe yaramaz bunlar, hiçbir şey değil sıradan….Beni anlamıyorsunuz bu değil daha farklı, daha güzel, çağ atlatacak bir şey: İnsanların daha mutlu yaşabileceği, güzel yaşabilecekleri farklı bir şey istiyorum. Bunların hiç biri değil. İşte bu…. erzurumun göbeeeinde Devlet Bahçeli gelse akp den başkası kazanamaz hayal ettim ve yaptım tarih hayal edenleri değil gerçekleştirenleri yazar

10.11.2012, 10:00