Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > SP, AK Partiye Yüklendi

03.10.2012 Çar, 7:14

SP, AK Partiye Yüklendi

Reklam

Saadet Partisi İl Başkanı Çalık, AK Partinin 4. Olağan Kongresi’nde Başbakan Erdoğan’ın en ilginç, ilginç olduğu kadar da en tuhaf açıklamasının “Bizim yolumuz, merhum Necmettin Erbakan’ın yoludur” sözleri olduğunu söyledi.
Yolumuz Merhum Erbakan’ın yoludur sözlerini samimi bulmadığını belirten Çalık, Başbakan’ın, 10 yıllık iktidarları döneminde Erbakan Hoca’nın ömrünü adadığı ideal ve hedeflerine karşı savaş açtığını belirtti.

 
Başbakan’ın Özal ve Menderes’i de istismar ettiğini söyleyen Çalık, “Erbakan, İslam Birliği’nin kurulması için çalıştı, 11 ayda 1 milyarlık nüfusuyla İslam Birliği’nin çekirdeği olan D-8’i kurdu. Siz ise, 10 yıllık iktidarınızda D-8’i by-pass edip, Müslümanlar için sözde çözümleri Batı’dan beklediniz; BM ve NATO’da çözüm aradınız. Erbakan’ın yolunda Batıcılık yoktur. Erbakan, D-8’i kurdu, siz AB anayasasını imzaladınız Erbakan, Çırağan’da 8 İslam ülkesiyle D-8’in kuruluş sözleşmesini imzalarken, siz Papa X. Innocenzo’nun heykelinin önünde Roma’da AB Anayasası’nı imzaladınız. Erbakan’ın yolunda gerçek ve tam bağımsızlık vardır. Erbakan lider ülke dedi, Siz BOP eşbaşkanı oldunuz Erbakan, ‘Lider Ülke Türkiye’ hedefinde yürüdü, siz Model Ülke Türkiye yolculuğuna çıktınız” dedi.

 
Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, ömrünü inandığı HAK davaya adadığını duruşundan, söyleminden, kararlılığından zerre taviz vermediğini dile getiren Çalık, “Siz ise, elinizden tutulunca ilk fırsatta Milli Görüş gömleğini çıkardınız! Erbakan yolunda gömlek çıkarmak asla yoktur. Erbakan, besmeleyi çektiği 1969’dan beri hep AB’nin Hıristiyan kulübü olduğunu haykırdı, siz ise AB Bakanlığı kurdunuz. Erbakan yolunda Avrupa hayranlığı, AB’cilik yoktur. Erbakan Faize karşı savaştı ,Rantiyeye karşı savaştı, siz ise ‘Faiz ekonominin reel gerçekliğidir’ dediniz, Havuz Sistemi’ni de hiç gündeminize almayarak rantiye ekonomisine devam ettiniz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.