Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > SP İl Başkanı Faik Çalık’tan iktidara eleştiri

10.03.2013 Paz, 13:21

SP İl Başkanı Faik Çalık’tan iktidara eleştiri

Reklam

Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Faik Çalık, “AK Parti iktidarı helal sütümüze haram katmak istemiştir.” dedi.

 
İl başkanı Çalık, Sağlık Bakanlığı’nın kamuoyu baskısından geri çektiği süt bankası uygulamasını rafa kaldırılmayıp tamamen çöpe atılması gerektiğini belirtti.

 
Sağlık Bakanlığı’nca uygulanmaya çalışılan Anne Sütü Bankası projesinin, Avrupa Birliği müktesebati tarafından Türkiye’ye dayatılan başlıklardan birisi olduğunu belirten Çalık, “Türkler, İslam’a girdiği günden bu yana Ehli Sünnet itikadında, Kur’an ve sünnete dayalı bir yaşamı bir itikadı benimsemişlerdir. Avrupa ve batılılar Bizim bu sağlam yapımıza bağlı kaldığımız süre içerisinde karşımızda duramamışlardır. Avrupa Hıristiyan birliği şimdi Müslümanları paramparça edebilmenin sosyolojik projeleri uygulanmaya çalışılıyor. Önce zinayı serbest bıraktırdı sonra domuz etini kasaplık et sınıfına sokturdu. Şimdi de Anne Sütü Bankası projesini de uygulatmak istiyor.” dedi.

 
Avrupa Birliği’nin kapısında yarım asra varan bir süredir bekletilen ve kapının dış mandalı muamelesi yapılan Türkiye’nin din olgusundan dolayı asla kabul edilmeyeceğini belirten ÇALIK, “Bizim tarihten gelen, İslam’dan gelen mayamız var. Bunu bozmadan kesinlikle Avrupa Birliğine Almayacaklar dedi. Bu çalışmalardan Bir tanesi de Süt bankacılığı. Ensest yaşamın bile normal görüldüğü Avrupa kanunlarında Süt Kardeşle evlenilemez diye bir şey yok. Bizim medeni kanunumuzda da yok. Ama biz 75 milyon Müslümanız. İnsanlar sarhoş olsalar, günahkar olsalar bile mayasında ehli sünnet inancı var, Allah inancı var. Bir itirazı yok. İşte bu duvarı yıkmak istiyorlar. Bizim inancımıza göre bir çocuk bir kadının sütünü bir yudum bile içerse öz çocuğu gibi olur. Bu sütü memesinden emmesi fark etmez, Bir yudum bile içse süt kızı. Süt oğlu olur. Yani, inancımıza göre o kadının diğer çocuklarıyla kardeş olur, evlenemez yani. Bir annenin öz oğlu, öz kızı kiminle evlenemezse, süt çocuğu da onunla evlenemez. Süt Bankacılığı çalışması bizim kökümüze dinamit koymaktır.” diye konuştu.

 
Çalık, Sağlık Bakanlığı’nın Süt Bankası uygulamasından vazgeçmesini olumlu bulduklarını belirterek Avrupa’nın dayatmalarının bu milletin mayasına ters olduğunu söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.