Anasayfa > Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler, Siyaset > SP sakıncalı siteler arasında gösterildi

14.04.2013 Paz, 15:19

SP sakıncalı siteler arasında gösterildi

Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Telekom işbirliğiyle Saadet Partisi’ne, bakanlığa bağlı kurumlarda engel koyarak sitenin erişiminin yasaklandığını ileri süren Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, MEB’in uygulamasını eleştirerek, “AK Parti’ye, CHP’ye, MHP ve BDP’ye giriş yapıldığı zaman normal faaliyet gösterilirken, Saadet Partisi’ne giriş yapılırken sakıncalı siteler arasında gösteriliyor olması büyük bir ayıptır. Bakana buradan sesleniyorum; bu ayıba bir an önce son verin” dedi.

 
Konuyla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Çalık, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlardan bütün siyasi partilerin web adreslerine giriş yapılabilirken, Saadet Partisi’nin web adresinin ‘sakıncalı siteler’ arasında gösterilerek girilememesini hayretler içerisinde karşıladıklarını bildirdi. Konuyu hassasiyetle takip ettiklerini belirten Çalık, şunları kaydetti: “Bu büyük bir skandaldır. Uzun zamandan beri gündemde olduğu anlaşılan bu hususun bir an evvel ortadan kaldırılması gerekir. Buradan MEB Bakanı’na sesleniyoruz; AK Parti’ye, CHP’ye, MHP’nin sitesine giriş yapıldığı zaman normal faaliyet gösterirken, Saadet Partisi’ne giriş yapılırken sakıncalı siteler arasında gösteriyor olması büyük bir ayıptır ve büyük bir yanlıştır. Eğer bu kasıtlı ise bunu da bir kenara not ettiğimizi ve bunu kabul edemeyeceğimizin de bilinmesi gerekir. Buradan bu yanlıştan dönülmesi için gerekli adımların bir an önce atılmasını bekliyoruz. Eğer bir parti için bu serbestlik varsa bütün partiler için yapılması gerekiyor. Sakın bize ‘mecliste bulunan partilerin web adresine girilebiliyor’ demesinler. MEB Türkiye’de mevcut olan bütün öğrencilere, 75 milyona hizmet eden bir bakanlıktır. Burada partilerin oy oranları hesap edilerek kesinlikle bir değerlendirme ve düzenleme yapılamaz. Bu skandalı daha da büyütür”.

 

 

 
Sakıncalı kelimesine de atıfta bulunan Çalık, “Evet Saadet Partisi sakıncalıdır. Kim için sakıncalıdır? Iraklı mazlumların üzerine Türkiye’nin üslerini kullanarak 4990 sorti yapan ABD ve onunla birlikte hareket eden işbirlikçiler için sakıncalıyız Bu ülkede bölücülerin önünü açarak ülkeyi bölünmeye götürenler için sakıncalıyız. Türkiye’nin halkını yoksullaştıran, işsizleştiren IMF’nin memurları ve onların emir erleri için sakıncalıyız. Yıllardan beri Haçlı Birliği Avrupa’nın terbiye salonlarında ellerinde ev ödevleri ile gezenler için sakıncalıyız. Milli Eğitim denilerek kendilerine emanet edilen liseli çocuklara alkol servisi yaptıranlar için sakıncalıyız. Bu milletin alın terini, emeğini, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler için sakıncalıyız. Zinayı suç olmaktan çıkaranlar için, domuzu, atı kasaplık et sınıfına koyup bu milletin sofralarına taşıyanlar için sakıncalıyız. İslam birliği için hayal deyip, İslam ülkelerinin işgali için batılılarla birlikte hareket edenler için sakıncalıyız ve sakıncalı olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

 
Öte yandan, SP’nin yükselişte olduğunu ve bunun için engellendiğini iddia eden SP İl Başkanı Faik Çalık, “Dün İskenderun’da yapacağımız mitingi iptal edenler bugün kurumlarında Saadet Partisini engellemeye çalışmışlardır” dedi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Gürhan Özorhan

“Yediği kaba tükürenler “sözü bunlar için söylenmiş.

15.04.2013, 2:05