Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Su Altının Görüntü Avcıları

21.11.2015 Cts, 13:48

Su Altının Görüntü Avcıları

Reklam

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sualtı Görüntüleme Takımı, su altının gizemli dünyasını çektiği görüntülerle yansıtıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sualtı Görüntüleme Takımının su altından çektiği video ve fotoğraflar, su altındaki gizemli dünyayı farklı açıdan yansıtıyor. Dünyanın farklı noktalarından görüntüler çeken takım, önemli başarılara da imza attı. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın en iyi su altı görüntü avcılarının katıldığı festivallerde önemli dereceler kazanan takım, herkesin dikkatini çekti.

Su altı zenginliğine sahip yerlerde görüntü avlayarak sergiler açan Murat Kaptan, Türkiye’de su altı fotoğrafçılığının hızla yayıldığını söyledi. “Su altındaki gizli dünyayı geniş kitlelere açmak için fotoğrafçılığa başladım” diyen usta fotoğrafçı, şunları kaydetti:

“Çok sayıda kişisel sergi açıp herkese deniz altının farklı yapılarını gösterme fırsatı elde ettim. Hobimin ve mesleğimin beni en çok mutlu eden yanı da aslında bu. Şimdi de İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD)‘ta, Su altı Fotoğraf Atölyesi proje Koordinatörü olarak deneyimlerimi fotoğraf tutkunlarıyla paylaşıyorum. Kazandığımız ödüller çok önemli. Özellikle Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali, her açıdan mücadele gerektiren bir yer. Dünyanın en iyileri tüm becerilerini burada gösteriyor. Aldığımız ikincilik, ülkemizin bu kategoride bugüne kadar elde ettiği en iyi derece.”

2007 yılından bu yana su altı fotoğrafları çektiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Görüntüleme Takımı sporcusu Mutlu Kurtbaş ise, “1952-2012 “Su altına Işık Tutanlar” başta olmak üzere birçok karma sergiye katıldım. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda yarışmada dereceler elde ettim. ‘Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’nda ise video dalında birinci olarak tüm çabalarımın karşılığını aldım” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.