Anasayfa > Spor > Suça Sürüklenen Çocuklara Güzel Haber

20.07.2012 Cum, 17:20

Suça Sürüklenen Çocuklara Güzel Haber

Reklam

Suça sürüklenen çocuklara buz pistinden güzel haber… Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, bu çocuklara Türkiye’de çok yaygın olmayan buz hokeyi eğitimi verilmesi için proje başlatıyor

 

Akşam Gazetesi’nden Levent Akpınar’ın haberine göre, Suça sürüklenen çocuklar buz hokeyiyle topluma kazandırılacak. Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Orhan Duman, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aslan ile Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette çok ilginç bir proje ortaya çıktı. Duman ile Apaçık suça sürüklenen çocukların buz hokeyi federasyonunda spor eğitimi almaları konusunda el sıkıştı.

 

İLK KEZ ERZURUM’DA OLACAK

 

Duman, Türkiye’de ilk kez Erzurum’da suça süreklenen çocuklara buz eğitimi vereceklerini ifade ederek, ‘Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na müracaat edeceğiz. Bu müracaatla birlikte başta aileleri cezaevinde olan ve özellikle suça sürüklenen çocuklarımızı Buz Hokeyi Federasyonu Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Erzurum Adalet Gençlik ve Spor Kulübü öncülüğünde buz hokeyi sporunda eğitim verdirerek topluma kazandırmış olacağız. Onlar da uluslararası arenada ülkemizi temsil edecek. Milli forma giyecek. Federasyon faaliyetlerine katılan minik ve yıldız takımlarımıza malzeme desteğimiz olacak’ dedi.

 

MİLLİ TAKIM, BALKAN ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

 

Duman, 28 Ağustos’ta, Kocaeli’de 9 ülkenin katılacağı Balkan Turnuvası Festivaline hazırlandıklarını açıkladı. Başkan Duman,’Erzurum’da sürekli 10 günde bir kampımız var. Bu sezon sürekli kampta olacağız. 90’ar sporcudan oluşuyor. Milli Takımın alt yapısını Erzurum’da kuruyoruz. Federasyon olarak Ankara’da Türkiye’de en iyi çıkış yapan federasyon ödülünü almanın haklı onurunu yaşıyoruz. Ülkemizde buz hokeyi sporlarına her geçen gün ilgi artmaktadır. Spora gönül veren genç sporcularımızla daha güzel başarılı müsabakalara imza atacağımıza inanıyorum’ diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.