Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye, Yaşam > Sultan III. Abdülhamid, Türkiye’ye geliyor!

08.04.2013 Pts, 17:33

Reklam

Sultan II. Abdülhamid’in dördüncü nesil torunlarından Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Osmanlı padişahlarını anlatacakları sinema filmi çekeceklerini söyledi.

Osmanoğlu, AK Parti Arifiye Gençlik Kolları’nca düzenlenen “Dedem Abdülhamid Han” panelinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, dedelerinin yolundan gittiğini ve onlar gibi ülkeye hizmet etmek istediğini anlattı.

“Siyasete girmeyi düşünüyorum ve farklı partilerden teklif geliyor” diyen Osmanoğlu, “Şu ana kadar aileden kimse siyasete katılma girişiminde bulunmadı, ilk olacak. Hem dedelerimize layık bir siyasetçi olmak hem de vatanımıza hizmet etmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

 

 

“80-90 senedir bize anlatılan yanlış bir tarih var”

Osmanoğlu, Osmanlı dönemini anlatan Türk dizilerinin kendilerini üzdüğünü söyledi. Dizilerin Osmanlı İmparatorluğu’nu doğru şekilde anlatmadığını savunan Osmanoğlu, şunları ifade etti: “Gerek Türkiye’den ve dünyanın her yerinden insanlar bu dizilerden çok rahatsız. Dedelerimiz hep at sırtında dünyayı fethederken, tarihimizi düzgün bir şekilde anlatamıyoruz. Ayasofya’nın da tekrar ibadete açılmasını istiyorum. Dedelerimizin ahları var üzerimizde. Onları az da olsa üzerimizden atmak gerekiyor. Hem Ayasofya’nın açılmasını hem de diğer sultanımız Vahdettin Han’ı ülkemize geri getirmek istiyoruz.”

 

 

 

Sinema projesi üzerinde çalıştıklarını kaydeden Osmanoğlu, “Çekeceğimiz filmde, Sultan Abdülhamid Han’dan başlayarak diğer padişahları anlatacağız. Yaklaşık bir yıllık çalışma. Senaryolar yazılmaya devam ediyor. Tarihe aç kaldık. 80-90 senedir bize anlatılan yanlış bir tarih var. Hedefimiz, yanlış anlatılan tarihin önüne geçmek. İnşallah bunu bir an önce hayata geçiririz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.