Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Suzidil Mest Etti

06.12.2015 Paz, 16:01

Suzidil Mest Etti

Reklam

Gaziantep Suzidil Musiki Derneği tarafından, 2015 Yılı Sonbahar Konseri düzenlendi. 60 kişiden oluşan koro seslendirdiği şarkılarla izleyenleri mest etti.

Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konsere ilgi büyüktü. Ahmet Fakı’nın yönettiği, Zuhal Fakı Koçkar ve Fethi Göğüş’ün sunduğu konser iki bölümden oluştu. Dede Efendi, Rahmi Bey, Kemani Ali Ağa, Tanburi Mustafa Çavuş, Selahaddin Pınar gibi ustaların eserlerinin de yer aldığı konserde, koronun yanı sıra solistlerin seslendirdiği şarkılar da izleyenlerin beğenisini kazandı.

30 eserin seslendirdiği konseri izlemeye gelenler zaman zaman şarkılara eşlik etti. Gaziantep Suzidil Musiki Derneği Başkanı ve Koro Yönetmeni Ahmet Fakı, yıl boyunca konserler vermeye devam edeceklerini söyledi. Fakı, konserde geçmişe doğru nostaljik yolculuk yaptırmanın yanı sıra hareketli parçalarla da izleyenlere hoş vakit geçirtmek istediklerini söyledi.

Konsere destek olan Şehitkamil Belediyesi’ne Ahmet Fakı tarafından teşekkür plaketi verildi. Ayrıca koroya da izleyenler tarafından çiçekler takdim edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.