Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > ‘T.C.’yi bedenlerine yazdılar

23.04.2013 Sal, 23:27

Reklam

TÜRKİYE Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’na ait Erzurum merkez Yakutiye ilçesindeki Dumlu Aile Sağlığı Merkezi tabelasında bulunan T.C.’nin silinmesine tepki gösteren vatandaşlar, Türkiye Cumhuriyeti rumuzunu bedenleriyle yazdılar.

 

Dumlu Mahallesi’ndeki Aile Sağlığı Merkezi’nin 15 gün önce yenilenen tebalasında T.C. yazmadığını gören bölge halkı duruma tepki gösterdi. Aile Sağlığı Merkezi önüne giden bir grup, ellerinde Türk bayrakları ile bedenleri ile T.C. yazdı.

Grup içindeki Gürkan Kızıl, “Türkiye Cumhuriyeti’ni tabeladan sildiler ama ruhumuzdan asla silemeycekler. Türkiye Cumhuriyeti Kürdü, Lazı, Çerkeziyle her zaman birdir. Aramıza fitne, fesat tohumlarını ekenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C.’yi geri istiyoruz. Kimse vatanından vazgeçmemiştir. Kimse şehidini unutmamıştır. Kimse yapılanları asla unutmayacaktır. Bizler kardeş olarak beraber yaşamanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. İnanıyorum ki T.C.’den Kürt, Laz, Çerkez, Azeri rahatsız değil” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.