Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Tahsin Parlak’ın ailesine ziyaret

20.03.2013 Çar, 14:51

Reklam

Eğitim Bir Sen üyeleri Ekim 2011’de Kazakistan’ın Türkistan şehrinde gaz zehirlenmesi sonucu evinde ölü olarak bulunan Atatürk Üniversitesi’nin rahmetli öğretim üyesi Doç. Dr. Tahsin Parlak’ın ailesine bir ziyaret gerçekleştirildi.

 
Memur-Sen ile SBN Sigorta arasında yapılan ferdi kaza sigortası anlaşması kapsamına alınan Tahin Parlak’ın ailesine toplam 15 bin TL çek teslim edildi.

 
Ziyarette konuşan şube başkanı Erkan Ciyavul “Yurt dışında yaşanan bir kaza olmasından dolayı işlemleri biraz uzun sürmesine rağmen sendikamızın üyelerinin ailelerine sunduğu bir imkânı gerçekleştirme adına mutluluk yaşıyoruz. Yakinen tanıdığımız Tahsin Hocayı da kaybetmenin hüznünü tekrar yaşamaktayız. Hiçbir üyemizin burnunun dahi kanamasını istemeyiz ancak yaşam boyu bir takım olumsuzluklar da insanlar içindir. İşte bu sebeple Konfederasyonumuz Memur Sen ile SBN Sigorta arasında sigorta anlaşması yapılmış, tüm Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen üyeleri Ferdi Kaza Sigortası kapsamına alınmıştır. Acılarınızı paylaşma adına çekleri sizlere takdim ediyorum, bundan sonra ki yaşamınızda da karşılaşacağınız problemlerde yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim“ dedi.

 

 
Ziyarete katılan şube başkan yardımcıları Mehmet Hatip Güler ve Ensar Totik’de duygularını dile getirdiler. Güler ve Totik şunları kaydetti; “Doç.Dr. Parlak, son dönemlerde özellikle Türk dünyası ve Türklerin kökenleriyle ilgili yaptığı kültür tarihi araştırmaları, bu konulara ait yayınladığı kitaplarla dikkatleri üzerine çekmişti. Hıristiyan inancının simgesi haç ile Nazilerin de kullandığı gamalı haçın Türk kültürünün birer ürünü olduğunu arkeolojik ve etnografik bulgularla ortaya koyan ve 17 yıldan bu yana Atatürk Üniversitesi’nde görevli olan Doç. Dr. Parlak’ın 10 dan fazla kitabı bulunuyordu. Eğitim Bir Sen Şubesi olarak 2008 yılında Tahsin Hocamızı “Tur-an Yolunda Aral’ın Sırları” adlı kitabından dolayı ziyaret edip, bir plaket takdim etmiştik. Çok değerli hocamız ve büyüğümüz Tahsin abimize Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına tekrar başsağlığı diliyoruz.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.