Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Talas’ta Şiir Ve Söyleşi Dolu Unutulmaz Gece

21.11.2015 Cts, 15:00

Talas’ta Şiir Ve Söyleşi Dolu Unutulmaz Gece

Reklam

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Şiir Kalbe Düşünce Programı’na katılan edebiyatın usta isimlerimden Prof. Dr. Nurullah Genç ve Serdar Tuncer, vatandaşlara unutulmayacak şiir ve söyleşi dolu bir gece yaşattı.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’ndeki program öncesi usta şair-yazar Nurullah Genç, unutulmaz eserlerini sevenleri için imzaladı. Sekiz ay boyunca her ay arklı bir temanın ele alınacağı ve ilki geçtiğimiz ay ’Osmanlı’ konusuyla başlayan ’Kalbe Düşünce’ programlarının ikincisi olan ’Şiir Kalbe Düşünce’ gecesine öğrencisinden edebiyatçısına, gencinden yaşlısına her kesimden vatandaş katıldı. Koltukların hıncahınç dolu olduğu gecede salon almayınca ek salonda sinevizyon kuruldu.

İlk olarak sahneye edebiyatın sevilen isimlerinden Serdar Tuncer çıktı. Salondakilerin yoğun ilgi gösterdiği Tuncer, edebiyatımıza maneviyat katan, Yağmur ve Rüveyda gibi unutulmaz eserlerin sahibi şair-yazar Nurullah Genç’tin şiirlerini seslendirdi. Ardından Genç’in de sahneye çıkmasıyla espri ve duygu yoğunluğunun yaşandığı unutulmaz bir şiir ve söyleşi dolu saatler gerçekleşti.

Yaklaşık 2,5 saat süren programın sonunda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, muhteşem bir program gerçekleştiren konuklarına teşekkür ederek, “Aslında ben burada dinleyicilerimize tercüman olmak üzere söz aldım. Açılışta konuşmadık ki bu güzel programın akışını bozmayalım diye. Rabbim bizleri kalbine nazar ettiği kişilerden eylesin. Belediye olarak tabi ki teknik hizmet yapacağız ama kalplere hitap eden bir belediye olmanın da mücadelesini veriyoruz.” dedi.

Başkan Palancıoğlu, “Serdar Bey de bahsetti inşallah önümüzdeki ay 25 Aralık’ta Ömer Tuğrul İnançer ile de birlikte bir program düzenleyeceğiz. Bundan başka 6 programımız daha var. 12 Şubat’ta ise sevgi ve aşkın ne olduğunu anlatan ’Aşk Kalbe Düşünce’ diye Serdar Tuncer ve Hayati İnanç’ın da katıldığı bir program yapacağız.” diye konuştu.

Başkan Palancıoğlu, Japonların yılda 25 kitap okuduğunu ülkemizin ise kitap okumada dünyada yüzüncü sırada olduğumuzu belirterek, “İnşallah bu oranı biz belediye olarak artırmak için çalışmalarımıza devam edeceği” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Başkan Palancıoğlu, konuklarına çiçek hediye etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.