Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > TARİŞ , Dizyemlik Yağa 18 TL Fiyat Açıklaması Üreticileri Memnun Etti

21.11.2015 Cts, 16:01

TARİŞ , Dizyemlik Yağa 18 TL Fiyat Açıklaması Üreticileri Memnun Etti

Reklam

Zeytin Üreticisi Şerif Mercimek , TARİŞ Zeytinyağı Birliği’nin 3 dizyemlik yağa 18 TL fiyat açıklaması üreticileri sevindirdiğini söyledi.

Kilis’in önde gelen zeytin üreticilerinden Şerif Mercimek, “Kilis yöresinde, ’zeytin ağaçlarından toplandıktan sonra zeytinyağı haline getirilen zeytinyağının kalite yüksekliği olduğunu ifade ederek, “Zeytin yağındaki kalite nedeniyle TARİŞ Zeytinyağı Birliği 3 dizyemlik yağa 18 TL , fiyat açıklaması üreticileri memnun etti” diye konuştu. Mercimek, “Kilis yöresinde, güz yağmurlarının erken düşmesi üzerine zeytin hasadı erken başladığını vurgulayarak, “Çok kaliteli zeytinyağları çıkmaya başladı. Tariş Zeytinyağı Birliğinin yemeklik yağlara asidine göre, 18 lira ile 13.5 arasında fiyat açıklaması gerçekten çok önemlidir. Geçen sene zeytinyağı fiyatlarımız düşüktü, Ama bu yıl memnunuz. Zeytin yüzümüzü güldürecek. Fiyatlardan başlangıç olarak memnunuz. Bu fiyatlarla moralimiz yelmiştir. İnşallah, zeytin üreticileri iyi bir sezon geçirirler. Bereketli, bol hasatlı bir sezon diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.