Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Taş Ambarlar Kültür Yuvası oluyor

16.08.2012 Per, 3:21

Reklam

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,şehir içinde kalan ve askerin kullandığı  mekanların şehre terk edilmesi  konusunda çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi. Bakan Günay, Erzurum Taş Ambarlar’ında bu çalışmalar içinde yer aldığını belirtti ve şunları söyledi:

 

”ASKERİYEDE şu anda sadece Milli Savunma Bakanımız ile değil, komuta kademesiyle de şehir içinde kalan bu tür mekanların şehre terk edilmesi, askeriyenin daha modern; belki biraz daha şehrin dışında tesislere taşınması konusunda bir fikir birliği var. Sayın Genelkurmay Başkanı Özel, Jandarma Genel Komutanı iken Ordu ilindeki bir mekanla ilgili kendisini ziyaret etmiştim. Orada kendisiyle bu konuda bir fikir birliğimiz olmuştu. Kendisi o dönemde şehir içinde kalan bu askeri mekanların şehrin kullanımına, sosyal imkanlara, kültür ve sanata devredilmesi ve kendilerine yeni tesisler yapılmasının daha modern bir bakış açısı olduğunu söylemişti. Şimdi onun bu bakış açısı derdimizi anlatmak açısından işimizi kolaylaştırıyor.

Erzurum merkezde taş ambarlar silsilesi var. Orasını da askeriye depo olarak kullanıyor. Modern bir depo yaptırarak orayı da Erzurum’a verirlerse il için güzel bir mekan çıkacak; sergiler, kafeler, toplantı salonları vs. Prensip olarak anlaşmış vaziyetteyiz.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.