Anasayfa > Kültür-Sanat, Öne Çıkan Haberler > Tavuk Cağ’da

02.03.2013 Cts, 16:25

Tavuk Cağ’da

Reklam

Erzurum’un vazgeçilmez simgeleri arasında bulunan ve kuzu etinden yapılan cağ kebaba rakip olarak tavuk cağ kebap çıktı.

 

Et fiyatlarının yüksek olduğu söyleyen Erzurumlu cağ kebap ustası Murat Altunlu, kent mutfağına yeni bir tat kazandırarak daha ekonomik ve leziz olduğu için tavuğu cağ kebapta kullanan Erzurumlu usta, cağ kebap sektöründe “Bende varım” dedi.
Erzurum mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alan cağ kebap, kentte 1980’li yıllarda adını sıkça duyurmaya başladı. Şu an 10’un üzerindeki iş yerinde müşterilerin beğenisine sunulan cağ kebapta yeni bir dönem başladı. 10 yıldır cağ kebap ustası olan Murat Altunlu babası Memet Usta’dan aldığı bilgi ve birikimi mesleğine yansıttı.
Askerlik vazifesi sırasında kuvvet komutanlarının garsonu olan Altunlu, etin her geçen yükselen fiyatı karşısında çareyi beyaz ette buldu. Geliştirdiği özel salamura tekniğiyle tavuktan yapılan cağ kebapta iyi bir çıkış yakalayan Altunlu, sektördeki rakiplerine “Ben de varım” dedi. “Etin pahalılığı beni bu yola itti” diyen Altunlu, “Bir süre kilolarca tavuk etini salamura için denedim. Bu kıvamı tutturmak için günlerce çalıştım. En büyük destekçim babam Memet usta ve arkadaşlarımdır. Bu alanda iddialıyım. Hemşerilerimin desteğiyle işletmemi büyütüp kent istihdamına katkıda bulunmayı amaçlıyorum” dedi.
Altunlu, Yakutiye Parkı arkası Cennet Çeşme Caddesi’nde açtığı işletmede hazırladığı 5 liralık özel menüyle Erzurumluları tavuktan yapılan cağ kebabını tatmaya davet etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.