Anasayfa > Kültür-Sanat > Taziye Mesajları

16.07.2012 Pts, 15:56

Taziye Mesajları

Reklam

Türk Dünyası Kültür ve irfan hayatının en önemli temsilcilerinden olan Abdurrahim Karakoç’un vefatı dolayısıyla kuruluşlar taziye mesajı yayınladı

 

İbrahim AYDEMİR (DOSİAD)

 

“Merhum Şair Karakoç, bir Türk münevveri ve mütefekkiriydi. Merhum Akif’in 21’inci yüzyıl’daki sesiydi. Onun elim kaybı Türk Dünyası’nın ve yüce milletimizin yüreğini dağlamıştır. Merhuma rahmet niyaz ediyor, Ailesi, yakınları ve Türk Dünyasına başsağlığı diliyorum”

 

Rıdvan CANIM: (TYB ERZURUM ŞUBESİ)

 

“Seksen yıllık ömrünü bu toprakların kutsal değerlerini savunarak geçiren, unutulmaz şiirlere imza atan, kullandığı Türkçe’nin temizliği ile dikkat çeken; gönül adamı, şair ve yazar Abdurrahim Karakoç’un vefatı ile edebiyat ve gönül dünyamız büyük bir değerini kaybetmiştir. Karakoç, yeri çok zor doldurulacak, aynı zamanda bir aksiyon adamı, bir fikir adamı olarak da mücadele etmeyi bilen az sayıdaki şairlerden biriydi. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi yönetimi olarak merhuma Cenab-ı Haktan rahmet niyaz ediyor; başta oğlu Türk İslam Karakoç olmak üzere, aile yakınları ve bütün sevenlerine başsağlığı diliyoruz”. Makamı cennet olsun.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.