Anasayfa > Dünya, Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Tecavüzcü Rusya’da yakalandı

25.02.2013 Pts, 10:09

Tecavüzcü Rusya’da yakalandı

Reklam

Pazaryolu İlçesinde oturan amcasının kızı H.N.A.’ya tarlada tecavüz etmeye kalkıştığı iddiasıyla hakkında 15 yıl hapis istemiyle dava açılan Abdulbaki A., yasadışı yollardan kaçtığı Rusya’da iki yıl sonra İnterpol tarafından yakalandı. Abdulbaki A.’nın kısa bir süre içerisinde Azerbaycan üzerinden Türkiye’ye teslim edileceği öğrenildi.
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Pazaryolu İlçesinde oturan Abdulbaki A., aynı zamanda amcasının kızı olan H.N.A.’ya bir süre önce evlilik teklifi yaptı ama ret cevabı aldı. Aldığı cevaba öfkelenen Abdulbaki A., H.N.A.’nın cep telefonuna ‘Seni o tarladan, harmandan alır götürürüm’mesajı gönderdi.

 

Mesajı gönderdikten bir hafta sonra 28 Ekim 2010 günü tarlada karşılaştığı genç kızı bir süre kovalayan Abdulbaki A., omzuna vurarak yere düşürdü. Abdulbaki A., ‘Sen beni rezil ettin, şimdi ben seni rezil edeceğim, sana tecavüz edeceğim, Kimse senin yüzüne bakamayacak. Benimle evleneceksin’diyerek, H.N.A.’ya tecavüz girişiminde bulundu. Amcasının oğlunu yumruklayarak tecavüzden son anda kurtulan H.N.A., koşarak olay yerinden uzaklaştı.

 

Genç kızın ailesinin şikayetçi olması üzerine gözaltına alınan Abdulbaki A. adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra da İspir Asliye Ceza Mahkemesi tarafından hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ancak Abdulbaki A.’nın Rusya’ya kaçtığı tespit edildi.

 

Erzurum Ağır Ceza ve İspir Asliye Ceza Mahkemesinin yakalama kararı üzerine  İçişleri Bakanlığı İnterpol Daire Başkanlığı tarafından Abdulbaki A. hakkında ‘kırmızı bülten’çıkarıldı. Erzurum Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianame doğrultusunda Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi de Abdulbaki A. hakkında ‘çocuğun basit cinsel istismarı’, ‘mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel saldırı’suçlaması ile hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açtı.

 

Kırmızı bültenle aranan Abdulbaki A. 3 Şubat 2013 günü Rusya’nın Tümen Kenti’nde İnterpol tarafından yakalandı. Abdulbaki A.’nın Azerbaycan üzerinden Türkiye’ye getirilerek, hakim karşısına çıkarılması bekleniyor.

 

Öte yandan Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi üzerine Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen H.N.A.’ya ‘ruh ve beden sağlığının bozulduğu’ yönünde rapor verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.