Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye > Teröristbaşı talimat verdi

17.11.2012 Cts, 23:09

Reklam

İmralı Cezaevinde kalan ağabeyi Abdullah Öcalan’ı ziyaret eden Mehmet Öcalan, Abdullah Öcalan’ın hiçbir tereddütte kalmadan, bir an önce açlık grevine son versinler dediğini söyledi. Teröristbaşı’nın talimatı üzerine İzmir’de bulunan cezaevinlerinde açlık grevine giden tutuklu ve hükümlüler eylemlerini sonlandırdı.

 

Cezaevlerinde  bir süredir PKK ve KCK‘lıların sürdürdüğü açlık grevlerinin bir an önce bitirilmesi için Abdullah Öcalan‘ın çağrı yaptığı kardeşi Mehmet Öcalan tarafından açıklandı.

 

 

İmralı‘da çarptırıldığı ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan bugün kardeşi Mehmet Öcalan’la görüştü. Mehmet Öcalan, bu görüşmeyle ilgili akşam saatlerinde açıklama yaptı. Öcalan, ağabeyinin açlık grevini cezaevlerindekilerin değil, dışarıdakilerin yapmasını istediğini söyledi.

 

Buca 1 ve 2 No’lu Cezaevleri ile Aliağa Şakran Cezaevi’nde bulunan 520 tutuklu ve hükümlünün açlık grevine son verdikleri kaydedildi. Akşam saatlerinde avukatlarıyla görüşen tutuklu ve hükümlüler, açlık grevini sonlandırdı.

Bunun üzerine cezaevlerine giden İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin sağlık kontrolüne başladıkları belirtildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.