Anasayfa > Ana Manşet, Spor > Tesislerle ilgili müthiş gelişme

07.12.2012 Cum, 17:48

Reklam

2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları kapsamında Erzurum’a kazandırılan spor tesislerinin Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi konusu, AK Parti İl Başkanlığı’nda da gündeme geldi. AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katıldığı teşkilat toplantısında; “Tesislerin özelleştirilmesindense, işletim için Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesinin çok daha faydalı olacağı kanaatindeyiz” dedi.

 
Çeşitli gezi ve temaslarda bulunmak üzere Erzurum’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, partisinin il başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Bakan Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, merkez ilçe ve belde belediye başkanları ile teşkilat başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları’nın şehre sağladığı kazanımları ele adı. Kılıç, “Erzurum, bundan böyle olimpiyatlara sporcuların yetiştirileceği bir merkez olacak. Hedefimiz bu ve biz bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2011 tesisleri için yeni bir yönetim ve işletim modeli oluşturuyoruz. Bu yöndeki çalışmalar içerisinde tesislerin özelleştirilmesi ya da Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesi gibi alternatifler var” bilgisini verdi.

 
AKSAK: 2011 TESİSLERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE DEVREDİLSİN…
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın konuşmasının ardından söz alan AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, 2011 tesislerine yönelik oluşturulması düşünülen yeni işletim modeliyle ilgili bazı önerilerde bulundu. Aksak, 2011 tesislerinin özelleştirilmesi yerine Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesinin Erzurum için çok daha büyük bir kazanım olacağı görüşünü taşıdıklarını vurgulayarak, “Bu konu üzerinde bizler de istişare ettik. AK Parti İl Başkanımız, Erzurum milletvekillerimiz ve sayın bakanımız da aynı görüşteler. Bilindiği üzere yeni Büyükşehir Yasası çıktı ve Büyükşehir Belediyeleriyle ilgili olarak yeni düzenlemelere gidildi. Bundan önceki şekliyle olsa belki böyle bir sorumluluğun altına girmek sıkıntılı olabilirdi, ama bu yeni düzenleme Büyükşehir Belediyelerinin hizmet ve yetki alanlarını genişletti. Dolayısıyla 2011 tesislerinin özelleştirilmek yerine Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesinin çok daha faydalı olacağı kanaatindeyiz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.