Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Tıp Fakültesi Öğrencileri bir ilki gerçekleştirdi

21.03.2013 Per, 12:26

Tıp Fakültesi Öğrencileri bir ilki gerçekleştirdi

Reklam

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri bir ilki gerçekleştirdi. 1. ve 2. sınıf öğrencileri kendi hazırladıkları bilimsel araştırmaları, Öğrenci Bilimsel Araştırma Kongresi’nde sundular.

 
Konferansta, tıp fakültesi öğrencilerin sorunları, memnuniyetleri, insan sağlığı, beslenme alışkanlığı, hastaların hastane memnuniyetleri ve sokak çocukları gibi konulara değinildi.

 
Konferans sonrası yapılan değerlendirmede, birinci, ikinci ve üçüncü olan sunular seçilerek ödülleri verildi. Birincilik ödülünü, “Tıp Fakültesi ve Sınıf Öğretmenliği Öğrencilerinin Birbirlerine Bakış Açıları” ve “Kim suçlu? İçen mi, İçtiren mi?” adlı sunular paylaştı. Seçmeli ders kapsamında gerçekleştirilen bu konferansın önümüzdeki yıllarda da düzenli bir şekilde yapılması planlanıyor.

 
Kongre başkanı İsmail Talha Özdoğan, “Fakültemiz öğrencilerinin ortaya koydukları rdinal konular ve üzerinde çalışıp yaptıkları araştırmaların değerleri bizi böyle bir kongre yapmaya yönlendiren başlıca etken oldu. Sorulara, konulara, çözüme giden yollara farklı bir perspektiften bakan araştırmalarımızı hem sosyal sorumluluklar hem de mesleki ilerlememiz açısından çok önemli görüyoruz.” dedi.
Danışma kurulu üyesi Prof. Dr. Zekeriya Aktürk’te kongre sonrası yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti; “Bu uygulamanın tıp fakültesinde kaliteli hekimlerin yanında araştırmacı ve eğitici hekimlerin de yetişmesini sağlayacağını ve ülke geleceğine katkıda bulunacağını düşünüyoruz.”
Kongreye, Rektör yardımcısı Prof.Dr. Samih Diyarbakır ve üniversite bünyesinden çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.