Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Trakya Kalkınma Ajansı ’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ Başladı

23.11.2015 Pts, 17:48

Trakya Kalkınma Ajansı ’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ Başladı

Reklam

Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi tarafından ’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ başladı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvuran ve eğitime hak kazanan adaylar, proje kapsamında eğitime başladı. Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi mülakat sonuçlarının açıklamasının ardından programa katılmaya hak kazanan 30 aday, 70 saatlik eğitim programını 9 gün içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kapsamında, girişimciliğin unsurları, oranları, süresi ve üst limiti gibi konularında eğitime hak kazanan adaylara bilgiler verilirken, desteklerden yararlanma ve koşulları ile İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) destekleri hakkında da bilgiler veriliyor.

Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) tarafından ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ için görevlendirilen Psikolog Besim Ogelman yaptığı açıklamada, “Girişimcilik kursu kapsamında, kişilere girişimcilik, iş kurma, iş yönetme süreçleri ile birlikte KOSGEB’in istediği proje yazma, iş planı hazırlama tekniklerini de öğreteceğiz. Günde 8 saatlik ve toplamda 70 saatlik bir eğitim olacak. Süreci Trakya Kalkınma Ajansı finanse ediyor. KOSGEB’in denetimlerinde ve müfredatına göre eğitimlerimizi veriyoruz. Ben Trakya ABİGEM’den görevli eğitmen olarak burada bulunuyorum. Girişimcilere, eğitim süresi kapsamında, finansal planlama, iş planlaması, insan kaynakları, üretim süreçleri gibi konularda eğitimler vereceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.