Anasayfa > 5'li Üst Haber, Ekonomi > TÜMSİAD Büyükehir’de

10.10.2012 Çar, 6:54

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) yöneticilerini ağırladı. Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Burucu ve beraberindeki TÜMSİAD heyetiyle bir araya gelen Başkan Küçükler, Erzurum’un kalkınma potansiyellerinin değerlendirilmesi noktasında güç birliğinin önemine vurgu yaptı.

 
Bir süre önce gerçekleştirilen genel kurulla Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Cafer Burucu, beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’i ziyaret etti. Burucu, TÜMSİAD’ın amacı ve çalışma disiplininden bahsederek, Erzurum’un ekonomik kalkınmasına önayak olmak amacıyla bu yola çıktıklarını söyledi.

 
Sanayi sektörünün Erzurum’da ekonomik bir büyüklüğe kavuşması noktasında etkin projeler üretmeyi arzu ettiklerini belirten TÜMSİAD Başkanı Burucu, toplumsal bilincin yükseltilmesi gerektiğine de işaret ederek, “Amacımız belirli bir seviyeye ulaştırılacak olan toplumsal bilinci ekonomik fayda ve katma değere dönüştürebilmektir” dedi.

 
KÜÇÜKLER: ERZURUM’UN POTANSİYELLERİNİ DEĞERLENDİRMEK GEREKİYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise, TÜMSİAD’ın yeni yönetimine başarı dileklerinde bulunarak, “Umuyoruz ki, bu yapılaşma adı gibi tüm sanayici ve işadamlarını kucaklar, güç birliği oluşturur” ifadesini kullandı.
Erzurum’daki sanayi sektörünün istenen seviyelere bir türlü taşınamadığının altını çizen Başkan Küçükler, “Erzurum’un iklim şartları başta olmak üzere fiziki ve coğrafi koşulları sanayinin gelişmesinin önündeki en büyük engel olarak gösteriliyor. Artık bunlar tipik bir savunma aracı haline geldi. Bunları yenmemiz lazım. Dünyanın birçok ülkesinde birçok şehri bizden daha soğuk olmasına rağmen sanayide özellikle ilk başta yer alıyorlar. Şu an Erzurum Türkiye’de doğalgazı en erken kullanan illerden birisidir. Buranın bir potansiyeli var, coğrafi konumu önem taşıyor. Erzurum, sınırdaki birçok ülkeye komşu niteliği taşıyor. Bu avantajlar çok iyi kullanılabilir ve değerlendirilebilir. Artık ıraklık kavramını ortadan kaldırmalıyız. Artık ulaşım hava yoluyla da, kara yoluyla da hem kolay, hem rahat. Bir yanda Ovit, diğer yanda Kop’un harekete geçmesiyle Türkiye’nin kuzeyiyle güneyini birbirine bağlayan kesişim noktasını Erzurum elde ediyor. Erzurum enerjide de kesişim noktasında. Bunu iyi değerlendirmek gerekir” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.